Лісівники Черкащини облаштували цілюще джерело (фото)

16 грудня 2018, 15:17

Лісівники Черкащини облаштували цілюще джерело (фото)

У Макіївському лісництві Кам'янського лісгоспу лісівники спільно з сільськими активістами облаштували лісове джерело. Знаходиться воно в урочищі "Апельня" і має дуже давню історію, адже перші згадки про нього з’явилися понад півтора століття тому.

Загалом, за свідченнями місцевих старожилів, Макіївка здавна була багатою на лісові джерела. Донині збереглися три – усі вони знаходяться у лісовому масиві Макіївського лісництва і завжди були під наглядом як лісівників, так і громади.

Лісівники Черкащини облаштували цілюще джерело (фото)

Біля них зупинялися перехожі і тамували спрагу водою, адже вірили, що ця вода наділяє життєдайною силою. А згідно давнього повір’я, напившись джерельної води, людина здатна почерпнути силу самої землі. Тож, біля таких криничок ніхто ніколи не смітив, бо з покоління в покоління передавалася свята традиція – оберігати джерела, дані природою.

Джерело, що відновили в урочищі “Апельня”, відоме ще з 1850 року, як таке, що започатковувало річку Лебединку. Тієї річки вже дано немає, адже у 1860 році сільська громада, перегородивши її, утворила цілий каскад ставків, вода з яких витікає в Дніпро. Проте лісове джерело залишилося й донині.

Лісівники Черкащини облаштували цілюще джерело (фото)

Макіївські місцеві жителі створили ініціативну групу, звернулися до лісівників та разом  вирішили облаштувати місцину біля цього лісового джерела, зробити там усі необхідні зручності, аби й надалі кожен бажаючий, чи подорожуючий мав змогу посмакувати цією дивовижною водою, яка надає сили та енергії.

- Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криничок – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад.  На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й знаходиться на території держлісфонду, то наш безпосередній обов’язок взяти кожний такий об’єкт під охорону та опіку, – зазначає директор Кам'янського лісгоспу Віталій Верес.

За інформацією Черкаського обласного Управління лісового та мисливського господарства

Лісівники Черкащини облаштували цілюще джерело (фото)

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору