Місяць на самоізоляції: лікарі два тижні не повідомляли черкащанці результати тесту на COVID-19

12 листопада 2020, 19:20

Олені Папуші упродовж майже двох тижнів не розповідали про позитивний результат на коронавірус. Інцидент трапився через те, що самі медики ніяк не могли його знайти - черкащанці самій довелося шукати папірець із діагнозом.

Чому під час пандемії тижнями доводиться чекати результати тесту на коронавірус - дізнавалися журналісти "Про все".

Черкащанка Олена Папуша розповідає, що перші симптоми коронавірусу відчула ще 23-го жовтня. Оскільки знала, що була контактною особою відразу трьох хворих на коронавірус, терміново звернулася по допомогу до медиків.

- У п'ятницю в мене зникли всі запахи. Останнім часом я спілкувалася з трьома людьми, в яких виявили коронавірус: із нянею в дитячому садочку, класною керівницею дитини у школі та зі своєю родичкою. Тому з цим симптомом пішла у Другу міську поліклініку, - розповідає пані Олена. - Безкоштовний тест на коронавірус призначили на середу. Але вже з п'ятниці ми всією родиною самоізолювалися вдома.

Очікувати результати жінці сказали від трьох до п'яти днів. Однак після тижневого очікування черкащанка вирішила сама розшукати свої результати на тест.

- Тиждень я сиділа вдома і мені ніхто не телефонував. 5 листопада пішла в поліклініку сама, аби допомогти "шукати" результати, які повинна була дізнатися ще декілька днів тому. У медзакладі їх не знайшли. Сказали зайти самій у лабораторний центр і запитати там, - пригадує черкащанка.

За словами жінки, зустріли Олену працівниці лабораторного центру неприязно. Спершу вони з нею посварилися, потім їй довелося вислухати, що у них цих результатів - тисячі, а працівників мало.

- У лабцентрі я зустріла жінку, яка здала тест на два дні пізніше мене і її результатів також ще немає. Після сварки з медперсоналом ми вирішили піти до головного лікаря. На місці його не було, тому я вирішила повернутися і ще раз переговорити з медпрацівниками. Коли сказала, що у мене троє дітей і я не знаю, що робити далі, результат тесту на коронавірус таки знайшли. Він був позитивним, - згадує Олена Папуша.

Виявилося, що результат був ще 3 жовтня. Однак упродовж трьох днів черкащанці ніхто не повідомив, що вона хвора.

- Мій лікар був у відпустці, його заступника на місці не було. Хоча хтось же має стати на заміну і опікуватися пацієнтами сімейного лікаря під час його відпустки? Однак ніхто цим не переймався. За цей час, коли я очікувала результат, трьох своїх дітей не пускала ні в садочок, ні у школу. Ми були на самоізоляції, аби діти не заразили когось зі свого оточення. Але ж я могла і далі продовжити спілкуватися з людьми, працювати, вільно пересуватися містом і навіть не підозрювати, що у мене коронавірус. Виходить, всю відповідальність зараз перекладають на простих людей? - обурюється пані Олена.

Ні шостого жовтня, ні наступного дня жінці не телефонували. Повідомили, що в неї позитивний тест, аж увечері 9-го листопада. І це при тому, що вже 11-го вона мала повернутися до звичного життя з самоізоляції.

- Ми відсиділи два тижні на самоізоляції. Однак зараз, коли я отримала результати з лікарні від медпрацівника, мені "пропонують" залишитися вдома ще на два тижні. Та ж ситуація і з дітьми - попри те, що вони маленькі, вчителька попросила повертатися до школи лише через два тижні з моменту отримання результатів, - розповідає Олена Папуша.

Керівниця Черкаського обласного лабораторного центру Людмила Кравченко розповідає, що неприємний інцидент стався не через провину її пілеглих.

- Працівники лабораторного центру відразу передають результати у лікарні чи поліклініки, як тільки їх отримують. Питання можна адресувати медикам лікувального закладу, де повідомили результати аналізу запізно. Можливо, вони невчасно прочитали повідомлення чи не помітили його, - розповідає Людмила Кравченко.

За її словами, навантаження на працівників лабцентру колосальне - зараз ті працюють у дві зміни.

- Ми робимо в день по 1200-1300 тестів на коронавірус. Це наша максимальна потужність із тією кількістю працівників і медичного обладнання, яке наявне в центрі. Але кожного дня ми отримуємо значно більше тестів - інколи доходить і до двох тисяч.

Однак заступниця директора Другої міської поліклініки з медичної частини Людмила Хоменко стверджує, що винуватці інциденту - таки медики лабораторного центру.

- Ми протягом тижня не отримували від них жодного результату на коронавірус. Така ситуація була по всій області, тому я не викривлюю інформацію, а лише розповідаю її. Чому в лабцентрі мовчали - невідомо, але ми надсилали їм листи, телефонували і навіть зверталися в обласне управління охорони здоров'я. Відповіді не отримали, а результати тестів прийшли лише цього понеділка, 9 листопада, - каже Людмила Хоменко.

Через недопрацювання лікарів Олені Папуші доведеться разом із родиною ще два тижні відсидіти на самоізоляції. Діти черкащанки також вимушені навчатися дистанційно - у школі та дитсадку просять убезпечити оточення від імовірного інфікування на коронавірус.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору