Місяць на самоізоляції: лікарі два тижні не повідомляли черкащанці результати тесту на COVID-19

12 листопада 2020, 19:20

Олені Папуші упродовж майже двох тижнів не розповідали про позитивний результат на коронавірус. Інцидент трапився через те, що самі медики ніяк не могли його знайти - черкащанці самій довелося шукати папірець із діагнозом.

Чому під час пандемії тижнями доводиться чекати результати тесту на коронавірус - дізнавалися журналісти "Про все".

Черкащанка Олена Папуша розповідає, що перші симптоми коронавірусу відчула ще 23-го жовтня. Оскільки знала, що була контактною особою відразу трьох хворих на коронавірус, терміново звернулася по допомогу до медиків.

- У п'ятницю в мене зникли всі запахи. Останнім часом я спілкувалася з трьома людьми, в яких виявили коронавірус: із нянею в дитячому садочку, класною керівницею дитини у школі та зі своєю родичкою. Тому з цим симптомом пішла у Другу міську поліклініку, - розповідає пані Олена. - Безкоштовний тест на коронавірус призначили на середу. Але вже з п'ятниці ми всією родиною самоізолювалися вдома.

Очікувати результати жінці сказали від трьох до п'яти днів. Однак після тижневого очікування черкащанка вирішила сама розшукати свої результати на тест.

- Тиждень я сиділа вдома і мені ніхто не телефонував. 5 листопада пішла в поліклініку сама, аби допомогти "шукати" результати, які повинна була дізнатися ще декілька днів тому. У медзакладі їх не знайшли. Сказали зайти самій у лабораторний центр і запитати там, - пригадує черкащанка.

За словами жінки, зустріли Олену працівниці лабораторного центру неприязно. Спершу вони з нею посварилися, потім їй довелося вислухати, що у них цих результатів - тисячі, а працівників мало.

- У лабцентрі я зустріла жінку, яка здала тест на два дні пізніше мене і її результатів також ще немає. Після сварки з медперсоналом ми вирішили піти до головного лікаря. На місці його не було, тому я вирішила повернутися і ще раз переговорити з медпрацівниками. Коли сказала, що у мене троє дітей і я не знаю, що робити далі, результат тесту на коронавірус таки знайшли. Він був позитивним, - згадує Олена Папуша.

Виявилося, що результат був ще 3 жовтня. Однак упродовж трьох днів черкащанці ніхто не повідомив, що вона хвора.

- Мій лікар був у відпустці, його заступника на місці не було. Хоча хтось же має стати на заміну і опікуватися пацієнтами сімейного лікаря під час його відпустки? Однак ніхто цим не переймався. За цей час, коли я очікувала результат, трьох своїх дітей не пускала ні в садочок, ні у школу. Ми були на самоізоляції, аби діти не заразили когось зі свого оточення. Але ж я могла і далі продовжити спілкуватися з людьми, працювати, вільно пересуватися містом і навіть не підозрювати, що у мене коронавірус. Виходить, всю відповідальність зараз перекладають на простих людей? - обурюється пані Олена.

Ні шостого жовтня, ні наступного дня жінці не телефонували. Повідомили, що в неї позитивний тест, аж увечері 9-го листопада. І це при тому, що вже 11-го вона мала повернутися до звичного життя з самоізоляції.

- Ми відсиділи два тижні на самоізоляції. Однак зараз, коли я отримала результати з лікарні від медпрацівника, мені "пропонують" залишитися вдома ще на два тижні. Та ж ситуація і з дітьми - попри те, що вони маленькі, вчителька попросила повертатися до школи лише через два тижні з моменту отримання результатів, - розповідає Олена Папуша.

Керівниця Черкаського обласного лабораторного центру Людмила Кравченко розповідає, що неприємний інцидент стався не через провину її пілеглих.

- Працівники лабораторного центру відразу передають результати у лікарні чи поліклініки, як тільки їх отримують. Питання можна адресувати медикам лікувального закладу, де повідомили результати аналізу запізно. Можливо, вони невчасно прочитали повідомлення чи не помітили його, - розповідає Людмила Кравченко.

За її словами, навантаження на працівників лабцентру колосальне - зараз ті працюють у дві зміни.

- Ми робимо в день по 1200-1300 тестів на коронавірус. Це наша максимальна потужність із тією кількістю працівників і медичного обладнання, яке наявне в центрі. Але кожного дня ми отримуємо значно більше тестів - інколи доходить і до двох тисяч.

Однак заступниця директора Другої міської поліклініки з медичної частини Людмила Хоменко стверджує, що винуватці інциденту - таки медики лабораторного центру.

- Ми протягом тижня не отримували від них жодного результату на коронавірус. Така ситуація була по всій області, тому я не викривлюю інформацію, а лише розповідаю її. Чому в лабцентрі мовчали - невідомо, але ми надсилали їм листи, телефонували і навіть зверталися в обласне управління охорони здоров'я. Відповіді не отримали, а результати тестів прийшли лише цього понеділка, 9 листопада, - каже Людмила Хоменко.

Через недопрацювання лікарів Олені Папуші доведеться разом із родиною ще два тижні відсидіти на самоізоляції. Діти черкащанки також вимушені навчатися дистанційно - у школі та дитсадку просять убезпечити оточення від імовірного інфікування на коронавірус.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Ольга :

Як взагалі може таке бути, що хвора жінка вільно ходить (уже маючи симптоми) по усій поліклініці, заражаючи оточуючих людей, лікарів, щоб знайти свй тест?? Чому дозволили взагалі ходити, адже вона могла заразити десятки людей у магазинах, в аптеці…Просто жах. А люди не хочуть носити маски…

Вгору