“Лагідна українізація”: у Черкасах відкрили курси української мови для переселенців

08 лютого 2023, 17:24

У Черкасах розпочалися курси української мови "Лагідна українізація". Їх проводять в межах реалізації проєкту "Інтеграційний хаб "Черкаси – твоє місто".

Опанувати рідну мову та розмовляти українською вишукано внутрішньо переміщеним особам, які знайшли прихисток в Черкасах, допоможуть викладачі української мови Інна Лисяна та Світлана Майстренко.

На першому занятті учасникам групи дали загальне уявлення про спілкування та мовлення, а також ознайомили з вітальними конструкціями та звертаннями, які використовують у різний час доби різних куточках України.

- Висловлюю шанування і вдячність усім, хто долучився і долучиться до курсу, адже мова сьогодні – це не просто свідомий вибір, а відповідальність і вияв почуття патріотизму. Мова – це генетичний код нації, її історія, її ментальність, дух і свобода. На жаль, так сталося історично, що протягом останніх 300 років українська мова зазнавала нещадного утиску. Більше 100 указів за цей період забороняли українське друковане слово. Тому, на жаль, і маємо сьогодні таку ситуацію. Наші курси «Лагідної українізації» допоможуть не лише опанувати рідну мову, а й говорити української вишукано, - говорить кандидат філологічних наук, доцент і викладач курсів Світлана Майстренко.

Курси триватимуть протягом 3 місяців і проходитимуть у Будинку культури ім. І. Кулика двічі на тиждень. Завдяки ним внутрішньо переміщені особи зможуть покращити рівень володіння української мовою, вивчити українську граматику, розширити свій словниковий запас і підвищити рівень розмовної практики.

За інформацією департаменту соціальної політики ЧМР

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору