Квиток із Черкас на Київ подорожчав із 70 до 80 гривень

08 квітня 2014, 14:53

Через коливання курсу долара і, яка наслідок, подорожчання пального, перевізники працюють на межі закриття, а деякі – змушені підняти ціни на квитки, інформує Vechirka.net.

Днями черкаський автоперевізник «Автоекспрес», який працює з автобусними маршрутами із Черкас до Києва, Харкова, Полтави, Дніпропетровська, Харкова, Вінниці та Умані, а також у зворотному напрямку, підняв ціни на квитки на 10 грн. У компанії кажуть: причиною підняття ціни стало подорожчання пального. Так, якщо проїзд із Черкас до Києва до цього коштував 70 грн., то тепер доведеться платити 80.

Бʼють тривогу і міські перевізники. У міську раду вже надійшло два звернення із проханням переглянути тарифи на проїзд.

– Є звернення двох перевізників з пропозицією підвищити вартість проїзду. Зокрема ПП «Еліт-Транс» оцінює собівартість проїзду в 4 грн. 18 коп., а ДП «Чарз-Авто» – у 3,98 грн. Ці звернення аналізуватимуть фахівці департаменту економіки і в місячний термін буде ухвалено рішення. Якщо запропоновані тарифи будуть обґрунтовані, то відповідний висновок буде направлено на розгляд сесії міської ради, – повідомив головний спеціаліст управління транспорту Департаменту житлово-комунального комплексу МВК Віталій Москаленко.

Крім того, черкаські АТП заганяють у збиток і борги по відшкодуванню пільгових перевезень. Так, якщо торік на ці потреби область мала отримати із держбюджету 24,6 млн грн., то фактично отримали лише 10 млн грн. Крім того, із цієї суми 5 млн грн. «зависли» у казначействі.

– Перевізники не можуть працювати в таких умовах. У шести районах області – Катеринопільському, Маньківському, Христинівському, Жашківському, Лисянському і Чигиринському – автотранспортні підприємства взагалі ліквідовані. Там автобуси їздять лише у великі села, – розповів голова Черкаської обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства Петро Жигайло.

За його словами, із 2008 року вартість пального зросла більш, ніж удвічі. Більшість перевізників із тих, що залишилися, змушені працювати у збиток. Виживати можуть лише підприємства у Черкасах, Смілі і Умані, де є пасажиропотік.

З проханням врятувати галузь черкаські перевізники просять допомоги в обласної влади. Якщо там їх не почують, підприємці шукатимуть правди у столиці.

Зазначимо, що середні ціни на пальне у Черкаській області станом на 7 квітня становили: А-92 – 13,24 грн./л, А-95 – 13,43 грн./л, А-95+ – 14,57 грн./л, ДП – 12,94 грн./л.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору