Кременчуцьке водосховище поповнюють 30-тонним зарибком

28 листопада 2019, 20:31

Дворічку товстолобика підселяють у Кременчуцьке водосховище. Сьогодні-завтра сюди запустять 30 тонн 370 кілограмів малька. Ці заходи здійснюють у межах обласної програми, каже директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка. Все для того, аби покращити стан Дніпра та посприяти у його розчищенні.

Дію Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області відновили у 2017 році. Впродовж двох років на зарибнення виділили 4 млн грн з обласного бюджету, зазначає Ігор Колодка. Це дало змогу вселити до Кременчуцького водосховища понад 148 тонн дворічки товстолобика.

 Нині ж підселяють рибу в селі Іркліїв у районі риборозплідника та у Черкасах біля річкового порту. Процес тривалий, тож фахівці робитимуть це упродовж двох днів. Загалом біля риборозплідника у Дніпро запустять понад 18 тонн, в Черкасах – 12.

– Цьогоріч фінансування програми продовжується, – відзначає Ігор Колодка. – Загалом на ці цілі маємо мільйон гривень. З них 180 тисяч вже спрямували на зарибнення Звенигородського водосховища на умовах співфінансування 50/50 з місцевого бюджету на суму 360 тисяч гривень. На залишок, тобто 820 тисяч гривень, ми закупили в Іркліївському риборозпліднику, який виграв тендер, понад 30 тонн дворічки товстолобика для зарибнення Кременчуцького водосховища. Зарибнення, яке зараз здійснюємо, має екологічну складову. Зокрема, товстолобик позитивно впливає на розчищення Дніпра від синьо-зелених водоростей, як рослиноїдні риби.

 Вага одного малька – у середньому 200 грамів. За рік він виросте до двох кілограмів. Запускають його в одних з найглибших місць Дніпра, тож виловити тут малька вкрай складно. Крім того, постійний нагляд за місцями підселення здійснює рибний патруль. За словами начальника управління Державного агентства рибного господарства в області Віктора Іванька, у межах своїх повноважень рибний патруль максимально працює над тим, аби зберегти та примножити чисельність риби в Дніпрі. Лише цього року промисловики запустили в Кременчуцьке водосховище 51 тонну мальків, що у 5 разів більше, ніж у Київській області. Придбання ще 5 тонн профінансувало Держрибагентство України.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору