Козацька сотня черкаського вишу отримала власну хоругву

13 квітня 2016, 19:50

12

Студентська козацька сотня імені Богдана Хмельницького відтепер має власну хоругву. Такий подарунок козаки й берегині нашого підрозділу отримали від Черкаського крайового товариства Українського козацтва, інформує прес-служба ЧНУ.

Хоругву вручив Крайовий отаман ЧКТ УК, генерал-хорунжий УК Віталій Чепелуха, а освятив їїсвященик Храму Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія ієрей Володимир.

5 (1)

Із цієї нагоди на Університетській площі зібралися представники ЧКТ УК, козацької сотні ім. Святослава Хороброго з Черкаської міської гімназії №31, керівництво, викладачі та студенти університету. Сотенний отаман, бунчужний УК, студент-історик Сергій Шарпінський коротко ознайомив присутніх з історією створення та діяльністю підрозділу, який існує вже понад два роки.

3 (1)

Зі знаменною подією університетську сотню привітав перший проректор Василь Мойсієнко. Він, зокрема, наголосив, що керівництво навчального закладу приділяє значну увагу національно-патріотичному вихованню. За останній час було налагоджено співпрацю з кількома загальноосвітніми закладами Черкас. Так, у ЗОШ №6 нині формується модель козацького ліцею, козацькі класи функціонують у 31-й гімназії. Є сподівання, що кількість таких закладів буде зростати. Щодо козацького руху, то в цей непростий для країни час він отримує додатковий імпульс розвитку. Проректор висловив сподівання, що до цього процесу долучиться військова кафедра університету, викладачі якої з 1 вересня розпочнуть повноцінну підготовку студентів.

Крайовий хорунжий ЧКТ УК, радник гетьмана УК, полковник УК, професор університету Юрій Присяжнюк у короткій промові зазначив, що вручення хоругви — це визначна подія для сотні, студентства і всього колективу університету. Адже вона символізує єдність українського народу з найдавніших часів до сьогодення — єдність поколінь, духовну й національну консолідацію.

Крайовий отаман ЧКТ УК Віталій Чепелуха привітав університетський підрозділ УК, вручив чергові козацькі звання та сертифікат на 500 гривень для обладнання козацької кімнати.

Отримавши бойове знамено, козаки й берегині відразу склали клятву на вірність козацьким традиціям і українському народові.

Коментарі

Вгору