Козацька могила захисників Чигирина: сотні черепів виставлять в музеї (відео)

06 жовтня 2017, 10:45

Черепи в кілька рядів, що знайшли в городі у місцевого жителя, археологи та антропологи називають унікальною знахідкою. За їхніми словами, це може бути рештками козаків, які захищали Чигиринську фортецю від турків у 17 сторіччі. Щоб версію підтвердити, кістки будуть досліджувати в Києві, йдеться у сюжеті ««Громадського ТБ: Черкаси».

Житель Чигирина Віктор Резніченко минулої осені хотів прокласти через свою ділянку водогін. Коли розпочав копати землю, то був шокований знахідкою

«Попросили мене протягнути через город водопровід. Я дозволив. І вони викопали, а я був трошки хворий. А потім коли закопували, побачив, що з боку лежать черепи».

Археологи припускають: це останки загиблих у московсько-турецькій війні 1677-1678 років. Зокрема, козаків, що захищали Чигирин.

«Один зі звичаїв турків — відрубати ворогу голову та праву руку, щоб отримати за це гроші від хазяїв. Відрубані частини тіла вони складали в ями. Можливо, що це є братською могилою для сотень козаків», — розказує гендиректор Національного заповідника «Чигирин» Василь Полтавець.

Вже на розкопках дослідники знайшли підтвердження цій версії: більшість знайдених останків — тільки черепи, без інших частин скелету.

«Це знахідка унікальна. Є припущення, що це рештки захисників фортеці. На більшості черепів є зруби гострими вібруючими предметами. Ймовірно, шаблями. Є ознаки відрубання голови», — каже антропологиня Олександра Козак.

Знахідки планують відправити на дослідження до Києва. Після експертизи їх розмістять в експозиції Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Коментарі

Василь сказав:

Якi музеї? Якщо у вас є совiсть то перепоховайте-людина не рiч.

Вгору