Корсунчани протестують проти передачі двох ГЕС у приватну власність

21 травня 2015, 17:55

f5b204d90e22f1d48c0c0edecb953a3f_XL

У Корсунь-Шевченківському районі діє дві гідроелектростанції: у місті та селищі Стеблеві. Обидві перебувають в оренді в ЗЕА «Новосвіт». Громадські активісти постійно пильнують за водою у водосховищах, адже сюди збігають шкідливі стоки з верхніх частин русла, контролюють виконання заходів, передбачених правилами користування водою ріки. Зокрема, на їх вимогу орендарі встановили на греблі Корсунь-Шевченківської ГЕС дві горизонтальних турбіни, які забезпечують санітарний скид води в основне русло, пише Черкаський край.

Як повідомив голова районної громадської екологічної організації Олександр Майдаченко, нещодавно екологічним активістам стало відомо про намір «Черкасиобленерго» розірвати договори оренди обох ГЕС з метою продажу їх у приватну власність. Занепокоєні тим, що нові господарі будуть зацікавлені лише в одержанні прибутку, а не в збереженні екосистеми ріки, активісти звернулися до Верховної Ради, Кабінету міністрів, РНБО, Фонду державного майна України та облдержадміністрації з протестом проти продажу ГЕС в приватну власність. Це звернення підтримали своїм рішенням 20 травня депутати районної ради. Трохи раніше сесія Корсунь-Шевченківської міської ради також прийняла рішення підтримати звернення екологічних активістів, висловившись проти приватизації ГЕС.

- Обидві гідроелектростанції,що діють у нашому районі, повинні залишитись у державній власності і працювати на державу, а не на чиїсь кишені. Ми будемо відстоювати свою позицію до кінця і раді, що громадськість підтримали депутати районної та міської рад», - наголосив Олександр Майдаченко.

Поділитись

Коментарі

Вгору