Комунальники не гарантують черкащанам гаряче водопостачання улітку

29 квітня 2015, 12:12

202847f166f4127bb1a6a383ea297fcf_L (1)

Минулого тижня від газопостачання відключили 13 котелень КП «Черкаситеплокомуненерго», залишивши без гарячого водопостачання частину міських висоток. Міський голова Сергій Одарич порадив городянам не сподіватися на гаряче водопостачання у літній період, пише Вечірка.

– Якщо літом пережити гідравлічні випробування один-два тижні ще якось можна, то минулотижневе відключення гарячого водопостачання особисто для мене було дуже травматичним, – констатує черкащанка Олена, що мешкає по вулиці Невського 15. – У квартирі взагалі зігрітися не можна, тепло відключили, бо опалювальний сезон закінчився, гарячу воду не дають. Помитися самим чи посуд перемити - гріємо воду у відрі. Зараз плануємо встановлювати бойлер, якраз визначаємося, бо вартість коливається від 1,5 тис. грн. до 5 тис. грн. і вище.

Директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міськради Андрій Наумчук констатує: на сьогодні КП «Черкаситеплокомуненерго» має борг перед НАК «Нафтогаз України» у розмірі понад 40 млн. грн. На це у підприємства є як об’єктивні, так і суб’єктивні причини. Власне заборгованість стала причиною того, що котельні теплокомуненерго почали відключати від газу.

– Сьогодні міська влада намагається вирішити питання, готуємо звернення до НАК «Нафтогаз України» із проханням дати ліміти газу, однак чи матимуть такі звернення результат, гарантувати ніхто не може. Як не можна гарантувати і того, що не будуть відключені від газопостачання інші котельні як «Черкаситеплокомуненерго», так і Черкаської ТЕЦ, – констатує Андрій Наумчук. Торік на цей період наше комунальне підприємство мало 100% рівень проплат населення. Наразі отримує лише 80%. Сподіваюся, що із закінченням опалювального сезону городяни зможуть поступово сплатити свої заборгованості за теплопостачання і ситуація трохи покращиться.

Директор підприємства вірить – вже найближчим часом усе вдасться залагодити.

–  Сьогодні населення заборгувало нам близько 40 млн. грн., окрім того борг держави становить близько 25 млн. грн., через це ми заборгували НАК «Нафтогаз України» близько 40 млн. грн.. Однак ми працюємо над вирішенням цієї проблеми і сподіваюся, що  найближчим часом гаряча вода повернеться у домівки тих черкащан, кому сьогодні її подачу призупинено, – оптимістично налаштований директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір.

КП «Черкаситеплокомуненерго» забезпечує теплопостачання та гаряче водопочстачання у домівки 40% городян. Решта черкащан тепло отримує від «Черкаської ТЕЦ». Сьогодні ситуація на підприємстві стабільніша,  ніж на теплокомуненерго, однак ніхто не береться гарантувати, що завтра це підприємство не опиниться у подібній ситуації.

Міський голова Сергій Одарич категоричніший у цьому питанні. Він радить черкащанам готуватися до літа без гарячої води і в усьому звинувачує уряд.

–   У 20-их числах березня НКРЕ вперше з 2010 року затвердила тариф, який відповідає собівартості послуги. Однак уряд вчасно не зареєстрував цієї постанови. Водночас затвердив підняття вартості газу втричі. Тож уся Україна отримала ситуацію, коли підприємства газ почали отримувати втричі дорожче з першого квітня, а послугу продовжують продавати за старою ціною до першого травня. Через цю маніпуляцію лише місто Черкаси втратить близько 10 млн. грн. Більше того, на цю суму ймовірно буде нарахована пеня, – аналізує міський голова. – Очевидно, що найближчі роки черкащанам доведеться жити як більшості українців – без гарячої води в літній період. Черкащани розбалувані і звикли до комфорту, але лише наше місто, Суми та Чернігів мали гарячу воду у літній період.

Окрім складнощів із газопостачанням вже на початку травня у Черкасах планують розпочати гідравлічні випробування. За словами Андрія Наумчука, зараз погоджуються графіки і вже найближчим часом комунальники готові будуть озвучити їх городянам.

Нагадаємо, торік столиця, економлячи газ, провела літо без гарячої води. Кияни масово скуповували водонагрівачі, у результаті чого ціна на ці прилади суттєво виросла. Однак відсутність гарячої води влітку мала несподівані наслідки восени. Коли воду все ж таки подали – у місті почало рвати мережі. Кияни, що півліта просиділи без гарячої води, змушені були мерзнути у власних квартирах. За період, коли влітку не було гарячого водопостачання, водопровідні мережі встигли вийти з ладу, тому восени у Києві щоденно відбуваються пориви.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору