Колектив “Азоту” вимагає зустрічі з Прем’єр-міністром та готується до мітингу

31 березня 2017, 15:20

Про це йшлося на зустрічі працівників підприємства з  головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком та головою Федерації профспілок області Петром Шевченком, що відбулася 31 березня в актовій залі адміністративного корпусу «Азоту». 

– Зупинка Черкаського «Азоту» – болісне питання і для міста, й для області. Його успішна робота – це робочі місця, це внески до місцевих і державного бюджетів. Тому такі підприємства потребують державної підтримки і проблема відновлення роботи підприємства перебуває під моїм постійним контролем, – зазначив Юрій Ткаченко.

Як розповів голова облдержадміністрації, на селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, він ініціював проведення круглого столу задля врегулювання ситуації з ПАТ «АЗОТ». 28 березня такий захід відбувся за участі представників від НАК «Нафтогаз України», Міністерства аграрної політики та продовольства, ПАТ «Аграрний фонд» та групи ОSТCHЕМ, що об’єднує підприємства з виробництва азотних добрив GROUP DF. Запропонований варіант – робота підприємства на давальницькій сировині, при якій ПАТ «Аграрний фонд» купуватиме для «Азоту» газ, отримуючи натомість добрива, які передаватиме під майбутній урожай сільгоспвиробникам.

Нині такий варіант обговорюється сторонами, проте зрозуміло, що це тимчасовий захід, який не дасть підприємству змоги ні розвиватися, ні розраховувати на якісь перспективи навіть у найближчому майбутньому. Натомість мова сьогодні має йти про захист вітчизняного виробника, як це роблять всі країни світу, аби відстоювати свої підприємства і зміцнювати свою економіку. Стосовно саме мінеральних добрив жорсткі обмеження щодо імпорту вводила свого часу Польща, а українські добрива певний час не могли потрапити на ринок Євросоюзу.

– Ми вже не раз говорили про те, що наш основний конкурент – це Росія. Вона сьогодні виставляє нам захмарну ціну на газ, який є основною сировиною для виробітку нашої продукції, а якщо буде знищено вітчизняний хімпром – так само підвищить ціну на стратегічно важливі для України мінеральні добрива. І наші аграрії будуть її платити, бо не матимуть альтернативи, – наголосив Віталій Скляров.

Нагадаємо, що працівники Черкаського «Азоту» вже два місяці не отримують зарплату. Щоб мати змогу утримувати свої сім’ї, вони змушені звільнятися та шукати іншу роботу. Якщо ситуація не поліпшиться найближчим часом, підприємство ризикує втратити свій «золотий фонд» фахівців, без яких подальша робота ПАТ «АЗОТ» стане неможливою.

Зважаючи на ситуацію, що склалась, виробничники Черкаського «Азоту» вимагають зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом для якнайшвидшого вирішення питання відновлення роботи українських виробників мінеральних добрив – Черкаського ПАТ «АЗОТ», ПАТ «Рівнеазот» та ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот».

Свої вимоги вони планують висунути під час мирного мітингу протесту, що пройде в понеділок, 3 квітня на Соборній площі Черкас о 10 годині.

За повідомленням прес-центра ПАТ "Азот" м.Черкаси.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору