Кілька тисяч черкаських банкірів залишилися без роботи

23 серпня 2015, 17:37

3496З початку воєнної кризи у країні на Черкащині із 64 банківських представництв закрилися 28, з яких 22 вже відправлено на ліквідацію, 6 — під дією тимчасової адміністрації, пише "Діловий регіон" із посиланням на Урядовий кур’єр.

Крім того, в області досі працюють банки, у яких не запроваджено тимчасову адміністрацію, але вони мають фінансові проблеми і не повертають людям коштів. Ці установи створюють негативне сприйняття банківської системи загалом, бідкається начальник обласного управління Національного банку України Сергій Забудський.

Прямо пропорційно до зменшення кількості фінустанов збільшується кількість безробітних банкірів. Таких в області нині вже кілька тисяч. Левова їх частка пішла у центри зайнятості з Нацбанку через реорганізацію у його системі. В територіальному управлінні НБУ скорочено службу банківського нагляду, підрозділ валютного контролю та ліцензування, попереджено про скорочення відділ економічної роботи та грошово-кредитних відносин, юридичний сектор. У подальшому, за словами Сергія Забудського, очікується, що територіальні управління НБУ виконуватимуть переважно емісійно-касову роботу, спрямовану на забезпечення економіки регіону готівкою.

Працівники Нацбанку, які здійснювали контрольні функції, відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» протягом року після звільнення не мають права працювати у фінустановах. До того ж специфічна банківська освіта обмежує у виборі іншої роботи поза банківською системою.

Цікаво, що до десятки найзбитковіших банків України, за даними сайту forinsurer.com, увійшли зокрема й такі найвідоміші в країні, як «Укрсоцбанк», «Промінвестбанк», «Укрексімбанк», «Ощадбанк», «Райффайзен банк Аваль».

Через банкрутство фінустанов у 2014—2015 роках банківська система втратила 200 мільярдів гривень. Станом на 29 липня нинішнього року у 24 банках запроваджено тимчасову адміністрацію, 49 — у стадії ліквідації.

Коментарі

poop сказав:

ТексГлавная задача МВФ в том, чтобы Украина сейчас погасила проценты по предыдущим кредитам Фонда и по еврооблигациям, которыми владеют американские компании. Американский рынок очень не любит дефолты, для них это болезненный вопрос. Как раз четырех миллиардов хватит для этих выплат, поэтому их Киев, скорее всего, получит.сскопируй в гугл ||| 24.01.15 | Присвоение найденного-это кража чужого имуществат коментаря

Вгору