Хочу розвінчати міфи, які поширюються про утворення і ліквідацію районів

20 липня 2020, 09:30

Черкащина згідно рішення матиме 4 райони: Черкаський, Уманський, Звенигородський та Золотоніський. Нові райони утворюються виключно для організації системи виконавчої влади. Це місцеві адміністрації, поліція, фіскальні органи, держзем, держстат, поліція, прокуратура, суди.

Люди проживають не в районах, а в селах, містах, ОТГ. Якраз це і є місцеве самоврядування. Наближення послуг до жителів, які надаються і надаватимуться в громадах, і є мета реформи децентралізації. З утворенням великих районів ми зможемо позбутися міжрайонних, надрайонних та інших утворень.

Чинні районні ради припинять свої повноваження ще в 2020 році. Нові районні ради оберуть 25 жовтня цього року. Реорганізація органів виконавчої влади (РДА, територіальних органів та підрозділів ЦОВВ) буде відбуватися поетапно.

РДА працюватимуть без змін до кінця 2020 року, а з 1 січня 2021 року розпочнеться утворення РДА в нових районах.

Важливо, що рішення про утворення нових та ліквідації (реорганізації) інших державних територіальних органів влади буде відбуватися з ініціативи відповідних Центральних органів виконавчої влади за рішенням Уряду протягом 2021 року.

Соціальна інфраструктура залишається незмінною. Державні послуги, які можна делегувати громадам, надаватимуться через виконкоми громад та Центри надання адміністративних послуг. Мета децентралізації - наближення послуг в громади, що і відбувається.

Щодо працівників РДА у районах, то значна частина кадрів перейде працювати у новоутворені РДА, органи місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг.

Бюджети 1470 територіальних громад будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження.

Усі 1470 територіальних громад будуть незалежними – органи влади районного рівня не матимуть на них жодного адміністративного та фінансового впливу.

Основний ресурс і повноваження з нинішніх районів перейдуть у громади.

Як зауважив замміністра розвитку громад і територій Вячеслав Негода, новий адмінтерустрій держави – фундамент справжньої децентралізації.

Мінрегіон планує провести серію публічних обговорень питань розмежування повноважень та ресурсного забезпечення, а вже у вересні – спрямувати законопроекти на розгляд Верховної Ради.

Очільник Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар

Коментарі

Вгору