Керівник черкаського медичного центру розповів, що він думає про реформу первинної медицини

01 січня 2019, 18:42

Результати реформи первинної медичної допомоги в цілому є позитивними, переконаний директор Другого черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (колишньої Другої міської поліклініки) Олег Роскопін, пише Прочерк.

– В умовах реформування первинної медичної ланки колишню поліклініку розділено на дві юридичні особи – наш центр (де працюють сімейні лікарі та педіатри) і філію міської консультативно-діагностичної поліклініки (яка об’єднує лікарів – вузьких спеціалістів). Крім того, до нашого Другого черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги приєднали Другу міську дитячу поліклініку, – розповів Олег Миколайович.

За його словами, на якості медичної допомоги населенню зміни позначилися тільки позитивно. Не постраждали й лікарі – всіх було працевлаштовано в новоутворених закладах.

– У наступному році плануємо поліпшити умови роботи сімейних лікарів. Відремонтуємо і оснастимо кабінети. Тривалий час зробити це не було можливості. А зараз, після того, як ми з 1 липня уклали угоду з Національною службою здоров’я України (а саме вона зараз фінансує надання наших послуг), у нас додалося фінансових можливостей, щоб витрачати кошти не лише на зарплати й комунальні послуги, а й на розвиток, – розповів директор медичного закладу.

Зараз у Черкасах діє п’ять центрів первинної медико-санітарної допомоги. Вони конкурують між собою, залучаючи до себе пацієнтів, адже від кількості пацієнтів залежить обсяг фінансування.

– Поліпшення фінансування закладів «первинки» дозволяє не лише виплачувати лікарям зарплату, а й преміювати їх, – наголосив Олег Миколайович. – Оплата праці лікарів первинної ланки збільшилася приблизно вдвічі. Сподіваюся, це допоможе залучити в первинну ланку більше молодих лікарів, адже сьогодні навіть у місті відчувається суттєвий недобір медиків. Зараз до нашого центру приходять інтерни, які спеціалізуються і на сімейній медицині, й на педіатрії. Сподіваюся, що в подальшому вони залишаться в нас працювати. Із оптимізмом очікуємо в майбутньому й випускників Черкаської медичної академії.

Після завершення реформи «первинки» планується перехід до реформування вторинної (спеціалізованої) і третинної (високоспеціалізованої) ланок, тобто поліклінік, лікарень і диспансерів.

Коментарі

Вгору