Катеринопільчанин, який відвоював на сході, не може отримати посвідчення учасника бойових дій

07 липня 2016, 08:06

06072016065257Майже півтора року катеринопільчанин 42-річний Олександр Магар відвоював у зоні бойових дій. Тепер судиться за отримання відповідного статусу. Вже відбулося кілька судових слухань, та адвокати не дають ніяких гарантій на успіх, інформує Містечко над Тікичем.

- Адвокат, який займається нашою справою, сказав одразу: "Хлопці, в Міноборони дуже складно щось доказати, нас не пускають на територію, де була військова частина, щоб ми не знайшли ніяких доказів". Адвокати дали зрозуміти, мовляв, надійтеся, що поміняється влада і про вас колись згадають… Але ми руки не опускаємо. Львівські хлопці, з якими я служив, постійно пишуть нові й нові скарги, тримають владні органи в напрузі, - говорить Магар.

Магар був у різних гарячих точках, а коли повернувся додому, виявилося, що він не може отримати посвідчення учасника бойових дій, бо частини, у якій воював… вже не існує.

- Коли отримав повістку з військкомату, пішов у АТО, не вагаючись, – розповідає Олександр. – Про те, щоб знайти причину для непридатності, навіть думки не було. Призвані разом зі мною чоловіки ще були сповнені справжнього патріотизму, вірили в ідеали, за які боролися. Тепер почуваємось обдуреними. Зараз всюди комп`ютери, хіба це ніде не збереглися дані про нашу частину?

Через суд відстоюють своє право на отримання статусу учасників бойових дій майже всі бійці військової частини, де воював Магар.

- Нашу частину приєднували до 28-ої бригади, потім до 56-ої. Спочатку дислокація проходила по кримській границі, потім було Дебальцеве, а після цього – Піски. З наших хлопців загинули двоє, а двоє обгоріли. Приїжджали на суд батьки загиблих й обгорілі бійці, але безрезультатно. Їм також нічого нема. З наших ще ніхто нічого не добився.

Як сталося, що більшість бійців військової частини, де воював Олександр Магар, повернулися додому без відповідних довідок? Виявляється, керівництво пообіцяло вислати усе необхідне поштою.

- Сказали, що ми відвоювали, прийшла заміна, можна повертатися додому, - згадує Олександр. – Запевнили, що всі довідки вишлють. Ми роз`їхались. Чекали місяць і більше. Нічого не приходило. Тоді довідалися, що вже такої частини нема. З доказів про моє перебування в АТО тільки й маю, що підтвердження про призов з військкомату. Але цього недостатньо.

Ніякими атовськими пільгами, зокрема і 2-ма гектарами обіцяної землі, Магар досі не користується, бо нема посвідчення учасника АТО. Чергове судове засідання з цього приводу призначене на 28 липня

Коментарі

Вгору