Канівські грабові гаї – серед найкрасивіших лісів України

16 вересня 2015, 21:53
69576_800x600_foto-7

Фото: IGotoWorld.com.

Ліси вкривають, за офіційними даними, близько 16% території держави. Це ледь не найменший показник у європейських країнах (наприклад, у Польщі лісистість становить 28%, у Франції – 31%). Дійсна ж лісистість, внаслідок тотальної вирубки та неточних критеріїв, ще менша. Попри це, за біорізноманіттям наші ліси посідають одне з перших місць у Європі. IGotoWorld.com склав огляд найкрасивіших лісів України, відвідавши які, ви зможете оцінити все багатство зелених легенів України. До переліку найкрасивіших лісів потрапили і грабові гаї на Канівщині.

Канівські грабові гаї. До нині збереглися світлини понад сторічної давнини, на яких так звані Канівські гори (смуга пагорбів понад Дніпром) були зовсім лисими і використовувалися як пасовища. Але згодом випас худоби припинився, а велика ділянка гір відійшла до створеного у 1923 році Канівського заповідника. І вчені змогли спостерігати, як на їхніх очах відбувається природне відновлення лісу фактично з нуля.

Нині, наприкінці майже 100-річного процесу лісовідновлення, на схилах постали надзвичайно гарні грабові ліси, що не знали руйнівної дії пили і сокири. Мальовничості лісу надає пересічений рельєф – Канівський район має найдовшу в Європі яружну мережу.

Пробираючись схилами глибоких ярів, можна легко спіймати відчуття, ніби перебуваєш десь у Карпатських або Кримських горах.

Як потрапити: автобусом до Канева, звідти приміським автобусом до Тарасової гори, звідти – пішки до заповідника (15 хв). Аби відвідати заповідник, слід зв’язатися з адміністрацією за контактами на офіційному сайті.

Коментарі

Роман сказав:

Яка площа лісу?

Вгору