Канівчан просять дотримуватися “режиму тиші”

19 травня 2016, 06:33

Deer HD wallpaper 1920x1200

У черкаських лісах триває період тиші. До 15 червня підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов'язані забезпечувати охорону середовища існування тварин, шляхів їх міграції, а також умов репродукції. 

-  У цей період забороняється проведення робіт, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, – розповідає мисливствознавець ДП «Канівське лісове господарство» Сергій Лисак. – Саме тому здійснюємо посилений контроль та нагляд за угіддями, аби тварини мали змогу спокійно і безтурботно привести потомство і виростити малят.

Дотримуючись режиму тиші, лісівники у цей період не проводять навіть санітарні рубки, аби зайве не тривожити тварин.

Зі зрозумілих причин забороненим є і полювання та стрільба. Однак, на жаль, для браконьєрів – це не перепона. – Тому пильнувати ліс у цей період доводиться з посиленою увагою, – розповідає директор Канівського лісгоспу Едуард Симоненко. – Наглядаємо і за користувачами мисливських угідь, і за гостями лісу. Загалом роботи лісовій охороні вистачає, адже з настанням тепла доводиться оберігати не лише місцеву фауну, а й самі насадження від пожеж.

Тож лісівники просять у цей період буди особливо відповідальними та обачними.

– Ходити до лісу, якою б не була мета візиту, потрібно з одним принципом – не нашкодь!, - зауважує керівник підприємства. – Якщо це відпочинок – то безпечний для довкілля. Якщо полювання на дичину – то у встановлений сезон і в дозволених місцях. Адже справа не лише в адміністративній відповідальності, а у відповідальності особистій за те, якими будуть наші ліси через десятиліття: чи буде там життя, чи вони стануть пусткою.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору