Канів стане «відкритим містом»

03 березня 2017, 20:25
У середу, 1 березня, в Каневі відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між міським головою Ігорем Ренькасом, представником проекту «Відкрите місто» Фонду Східна Європа Юрієм Піскалюком і головою Канівської громадської організації «Разом» Лесею Шульгою, повідомляє "Черкаський край".

Комунікаційна платформа «Відкрите місто» створена для взаємодії громадян, місцевих органів влади, громадських об’єднань та бізнесу в процесі вирішення актуальних проблем громад. Це простий у користуванні веб-ресурс використовує відкриті карти Google та Яндекс.

- Кожен житель міста, який приєднався до платформи, може ініціювати вирішення важливої для громади проблеми. Платформа дозволяє описати проблему, відмітити її на карті, підкріпити фото або відео (якщо є) та сформувати електронний запит. Також, вона передбачає можливість перевірити, в якому статусі знаходиться проблема, позначена громадянином: прийнята в роботу, вирішена чи перебуває на етапі вирішення, - повідомив менеджер проекту Юрій Піскалюк . — Людям не треба сидіти в довгих чергах, шукати, хто займається цим питанням. Вони просто зробили повідомлення і все.

Разом з тим, за словами Юрія Піскалюка, платформа створена для вирішення проблем громадського характеру, а не особистого:

— Якщо у вас вдома протікає кран, то платформа вам в цьому не допоможе. І модератор просто не пропустить це повідомлення.

Портал незалежний від органів місцевої влади. Саме тому веб-платформа функціонує відповідно до підписаних Меморандумів про взаєморозуміння між трьома сторонами. Третя сторона – громадська організація. Саме представники ГО виступають модераторами сайту як незалежна особа.

— Програма вже нараховує 8000 користувачів, 650 організацій і служб, було опрацьовано 9500 повідомлень. Як правило 40% проблем, які порушуються, вирішуються, — пояснює менеджер проекту. — Найактивніше використовується платформа в Сумській, Запорізькій, Вінницькій області. Утім, є міста, які відмовляються. Має бути хоробрість і політична воля піти на цей крок. Канів стане 49 містом-учасником проекту в Україні.

— Це чудова ініціатива. Я розумію, що в перші дні карта Канева може одразу стати червоною від кількості повідомлень про проблеми, але ми цього не боїмося. Ми йдемо в ногу з часом, — повідомив міський голова Ігор Ренькас.

Вгору