Із балкону дев’ятого поверху черкаської багатоповерхівки власник кіоску освітлював свій об’єкт

24 лютого 2014, 12:24

Чого тільки не вигадують власники нелегальних конструкцій у Черкасах, аби освітити свій об’єкт: тягнуть електрокабель з балконів житлових будинків, під’єднуються до електропостачання від сусідніх кіосків та застосовують чимало інших не менш оригінальних ідей отримання в обхід закону таких бажаних вольт.

Про це повідомляє прес-служба виконкому Черкаської міської ради.

З огляду на такі випадки, ВАТ «Черкасиобленерго» обіцяє сприяти у від’єднанні від електропостачання незаконних тимчасових споруд на території м. Черкаси. Про це на робочому засіданні у міськвиконкомі повідомив директор з правових, майнових та корпоративних відносин ВАТ «Черкасиобленерго» Артем Горянін.

У нараді, яка відбулась під головуванням заступника міського голови Володимира Ромашова, взяли участь представники прокуратури м. Черкаси, Соснівського та Придніпровського райвідділів міліції, Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Інспекції Держенергонагляду у Черкаській області, сектора Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики у Черкаській області, а також – Черкаського міського РЕМ та КП електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Черкаської міської ради.

Окреслюючи проблематику питання, яка склалась у Черкасах щодо демонтажу самовільно встановлених торгівельних павільйонів, начальник управління інспектування департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Олександр Давиденко повідомив, що в Черкасах нині налічується близько 230 незаконних тимчасових споруд.

– Жоден з цих об’єктів не має належних документів, які б засвідчували легітимність їх встановлення на землі, яка є власністю міста. Зокрема, Закон регулює, що розміщення подібних тимчасових споруд має відбуватись на умовах отримання паспорту прив’язки тимчасової споруди. Наголошу, що в усіх 230 випадках перевірка інспекції засвідчила відсутність видачі такого документа власникам згаданих тимчасових споруд. Тому нашими інспекторами їх господарям були видані приписи про самостійний демонтаж у тижневий термін незаконних об’єктів, – акцентував Олександр Григорович.

А також зауважив, що частина власників відреагувала належним чином. Зокрема, прибравши власні кіоски самостійно, або ж – подавши документи на узаконення своїх об’єктів.

– Якщо така конструкція стоїть у місці, де Схемою розміщення тимчасових споруд м. Черкаси взагалі заборонено розташування подібних об’єктів (як-то: в історико-культурних місцях, біля пам’ятників архітектури, в безпосередній близькості до стаціонарних торгівельних об’єктів), то їх власникам буде запропоноване альтернативне місце, куди можна перенести їх конструкцію. Якщо ж нинішнє розташування тимчасової споруди відповідає зазначеним умовам, то його власнику потрібно лише подати належні документи, – розповів Олександр Давиденко.

За його словами, за останні пів року було демонтовано більше 50 незаконних тимчасових споруд.

– Стан деяких з них був настільки плачевним, що вони розпадались буквально на шматки, щойно кран піднімав їх, аби завантажити на транспорт, – пригадує Олександр Давиденко.

Проте, все ж відзначає, що чимало власників самовільно встановлених конструкцій вперто ігнорують зазначені приписи інспекторів і відмовляються самостійно прибрати чи узаконити свої об’єкти. Для таких ми застосовуватимемо примусовий демонтаж. Але перш ніж підйомник забере такі конструкції на штрафмайданчик їх потрібно від’єднати від електропостачання, що є виключними повноваженнями ВАТ «Черкасиобленерго». Тому ми звернулись до них з проханням посприяти у вирішенні цього питання, – пояснив Олександр Григорович.

Головуючий на нараді – заступник міського голови Володимир Ромашов зауважив, що виконавчий комітет Черкаської міської ради сподівається на конструктивне розв’язання ситуації з демонтажем незаконних об’єктів у м. Черкаси, а також на розуміння і співпрацю в цьому напрямку з боку керівництва ВАТ «Черкасиобленерго». Про що планує особисто переговорити з його генеральним директором.

У підсумку обговорення сторони розглянули варіанти врегулювання цього питання у правовому полі, в тому числі – із застосування органів правосуддя щодо злісних порушників.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору