Перегрів і тепловий удар: як черкащанам вберегти дітей від небезпечної спеки

09 серпня 2020, 12:28

Найчастіше жертвами теплових ударів стають підлітки, які активно займаються спортом, і діти, яких залишають без нагляду у транспортних засобах або інших приміщеннях з високою температурою повітря, - повідомляє "Український медичний часопис"

Щоб вберегтися від перегріву, крім захисту одягом, потрібно пити достатньо води та відпочивати у прохолоді. При підозрі на теплове виснаження або тепловий удар необхідно якомога швидше охолодити потерпілого.

ЯК УНИКНУТИ ТЕПЛОВОГО УРАЖЕННЯ ДИТИНИ:

Виходячи на вулицю у спекотний день, надягайте малюкові світлу панамку та легкий одяг із натуральних тканин. Утримуйтеся від перебування в жарку пору доби під прямим сонячним промінням із дітьми віком до одного року.

Діти зі світлою шкірою мають більше шансів отримати сонячні опіки шкіри та очей, ніж смагляві. Уникайте перебування на сонці в жарку пору року в період із 10 ранку до 15:00. Навіть у хмарні дні ультрафіолетові промені сонця потрапляють на оголену шкіру і можуть пошкодити її.

За 20–30 хвилин до прогулянки нанесіть на відкриті ділянки шкіри сонцезахисний крем із фактором захисту не менше 25–30 одиниць. Не забувайте наносити крем повторно — кожні 2 години перебування на вулиці і додатково — після купання.

Навчіть дитину користуватися сонцезахисними засобами: головні убори, сонцезахисні окуляри, майки (особливо на пляжі). Дітям потрібно носити не іграшкові, а звичайні окуляри з фільтрами з трайвекса або полікарбонату, які повністю блокують сонячні ультрафіолетові промені діапазонів А і В.

Перші сонячні ванни дитини не повинні перевищувати 5–6 хвилин, а після утворення засмаги — 8–10 хвилин. Засмагайте з дитиною не більше 2–3 разів на день із перервами, під час яких дитина має перебувати в затінку.

За можливості беріть із собою на пляж парасольку від сонця. Для запобігання перегріванню частіше пропонуйте маляті питво, протирайте вологою серветкою чи рушником обличчя та відкриті ділянки тіла.

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ ПРИ ТЕПЛОВОМУ УРАЖЕННІ:

Не змащуйте постраждалі від сонячного опіку ділянки шкіри спиртовмісними засобами - вони додатково ушкоджують шкіру і ускладнюють загоєння.

Не застосовуйте на постраждалих ділянках речовини на жировій основі (вазелін або інші густі мазі, а також різні олії: обліпихова, соняшникова тощо), оскільки вони ускладнюють виділення тепла і поту і, відповідно, ускладнюють загоєння опіку.

Не застосовуйте для лікування сонячного опіку у дітей спреї та мазі, що містять бензокаїн (анестезин), який може викликати роздратування і алергічну реакцію на шкірі дитини.

Не кладіть льод або воду з льодом на уражені ділянки тіла.

Не розкривайте пухирці на шкірі в місцях опіків. На пухирці, які самі розкрилися, можна нанести мазь із антибіотиком (еритроміцинову, тетрациклінову тощо) і зверху покласти стерильну марлеву серветку. За відсутності серветки можна скористатися чистою випрасованою носовою хустинкою.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору