Христинівчанин урятував лебедя від загибелі

08 січня 2014, 20:45

У селищі Верхнячка чоловік упродовж трьох годин проламував кригу на замерзлому ставку, аби врятувати лебедя від холодної смерті, інформують "Вечірні Черкаси".

Ще навесні у селищі Верхнячка Христинівського району на ставку оселилася зграя лебедів. Коли прийшла пора покидати насиджені місця, аби перезимувати у теплі, лебеді відлетіли. Але лишилася одна лебідка, яка не встигла набратись достатньо сил, аби разом зі всіма стати на крило.

Перші морози змусили лебідку перебратися із меншого ставка на більший, де залишилися непромерзлі ділянки. Холодні ночі заганяли птаху все далі і далі від берега. А коли крига скувала весь ставок, лебідка здалася: сил боротися їй уже не вистачало.

Бідолашну птаху посеред замерзлого ставка помітив христинівчанин Олександр Козінський, який того дня вирішив відпочити біля ставка. Оцінивши ситуацію, він миттєво почав ламати кригу, аби на човні дістатися до лебідки. На порятунок із крижаного полону у чоловіка пішло майже три години.

Свого рятівника пташка зустріла налякано, почала шипіти на нього і з останніх сил намагалася здійнятися в повітря. Але потім заспокоїлась, мабуть, зрозумівши, що її хочуть урятувати.

Олександр закутав урятовану лебідку у простирадло, і вона зручно вмостилася у теплих руках свого визволителя.

Того ж вечора рятівник знайшов не лише житло, а й компанію для юної лебідки: у маєтку підприємця Валерія Костюка, що в Малій Севастянівці, вже живе статний красень-лебідь.

– Першого лебедя прихистив ще три роки тому. У нього було підбите крило, він не може літати. Тепер йому і компанія з’явилася, – розповідає Валерій Костюк.

Господар влаштував птахам комфортні умови для зимівлі, поселив у теплому сараї. Годує зерном, м’ясом і рибою. А навесні планує відпустити їх на волю – до своїх побратимів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору