Зупиніться. Почуйте думку містян, для яких це місце є важливим, – Денис Гайда про забудову Замкового узвозу

29 квітня 2024, 10:52

Це Замковий узвіз - важлива історична ділянка в центрі Черкас.

Тут без проведення археологічних досліджень та громадських обговорень починається підготовка до будівництва, яке чомусь називають реконструкцією.

Тут днями знесли гараж та засипали територію будівельним сміттям. Різницю можна порівняти з попереднім відео, яке знімав на минулих вихідних.Відео за 27 квітняВідео за 22 квітня

У паспорті обʼєкту зображено будинки по 3-4 поверхи, які перекриють вид з оглядового майданчика зі скверу Богдана Хмельницького.

Територія знаходиться в межах охоронних зон археологічних досліджень «Замкова гора», «Середньовічні Черкаси», «Стародавні Черкаси», «Черкаські берегові схили».

Хочеться коментарів від місцевої влади та забудовника - будівельної компанія "Надія".

Що відбувається?

Коли будуть проведені археологічні дослідження?

Коли будуть проведені громадські обговорення проекту змін на цій ділянці?

Невже можна так просто ігнорувати суспільний резонанс, який викликало це питання, коли було показано попередній проект забудови?

Складається враження, що зараз хочуть «по тихому» забудувати історичну ділянку міста, поки більшість активних містян воює або волонтерить і зосереджена на протидії зовнішньому ворогу.

Кілька років тому, коли Мірош (Костянтин Мірошниченко - черкаський активіст, військовий, загинув 10 березня, - ред.) планував першу акцію проти забудови, казав, що важливо не допустити етапу, коли нам доведеться перешкоджати будівельникам вже під час проведення робіт. Але схоже, що зараз все до цього йде.

Зупиніться. Почуйте думку містян, для яких це місце є важливим. Розпочніть діалог з громадою.

Буду вдячний за поширення та ваші думки, як ми можемо вплинути на ситуацію. Сподіваюсь на конструктивний діалог.

Денис Гайда, черкаський активіст, організатор “ГайдаFest”,  допис на власній сторінці у Facebook

Коментарі

Вгору