Громадські організації провели першу антикорупційну експертизу в області

01 листопада 2015, 13:06

1427543971_1426239662_d0bad0bed180d183d0bfd186d0b8d18fПредставники громадських рад та організацій Черкащини проаналізували Обласну комплексну програму "Турбота" на 2014 -2020 роки на виявлення корупціогенних факторів. Свої висновки першої антикорупційної експертизи в Черкаській області громадськість презентувала на прес-конференції, передає кореспондент УНН-Центр.

За словами юриста Алли Юрковської, є багато порушень безпосередньо в тексті створеної програми вищими органами влади. Зокрема, використання в ній термінів не передбачених законодавством, понять і формулювань, категорій, фраз оціночного характеру, плутанина з законами, на підставі яких розроблена програма. Окрім того, програма не містить положень, що забезпечують інформаційну відкритість, прозорість результатів і в ній не зазначено принцип використання конкурсних процедур.

"Ми аналізували тільки складений текст цього документу, який спрямований на підтримку найвразливіших верст населення. Тому що наші звертання до керівників Департаменту соціального захисту населення Черкаської міської ради та 4 інформаційних запити до облдержадміністрації були проігноровані", - розповіла Алла Юрковська.

За результатами проведеної антикорупційної експертизи громадськість сформулювала рекомендації щодо змін в Програмі.

Довідка: Обласна комплексна програма "Турбота" на 2014-2020 роки спрямована на створення сприятливих соціально-економічних, медичних, організаційних та правових умов і гарантій для реалізації прав інвалідів та мало захищених верств населення й забезпечення їх участі в економічній, соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя. Основним завданням Програми є підвищення рівня життя ветеранів війни та праці дітей війни, інвалідів. З державного бюджету на її реалізацію виділено 42 млн гривень.

Поділитись

Коментарі

Вгору