Готовий на 50%: у Міноборони сказали, коли запрацює кабінет військовозобов’язаного

27 лютого 2024, 13:20

Міноборони України працює над створенням кабінету військовозобов’язаного, через який можна оновлювати інформацію про себе, що скоротить кількість візитів до ТЦК та СП.

Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в бліц-інтерв’ю Forbes Ukraine розповіла, на якій він стадії розробки та коли може запрацювати після підписання законопроєкту №10062 , який Верховна Рада ухвалила 16 січня, повідомляють Факти.

– Кабінет військовозобов’язаного готовий десь на 40-50%. Після підписання законопроєкту нам достатньо буде близько двох місяців, щоб фінально його розгорнути, – наголосила вона.

За її словами, сертифікат захисника – така робоча назва для витягу з реєстру Оберіг про військовозобов’язаного, який завантажуватиметься в його кабінеті й матиме вигляд електронного документа із QR-кодом.

Черногоренко каже, що наразі Оберіг взаємодіє з чотирма найбільшими реєстрами – РАЦС (органами реєстрації актів цивільного стану), міграційною службою, податковою та Міносвіти.

Також до нього має доступ Держприкордонслужба, коли треба перевірити чоловіків призовного віку, які перетинають кордон.

– Законопроєкт №10062, який зараз на підписі у президента, відкриває шлях до створення різних кабінетів. Наприклад, кабінету ЦНАП, щоб військовозобовʼязаний зміг прийти й стати на облік, оновити дані. Тобто не обов’язково йти в ТЦК та СП, – пояснила вона.

І зауважила, що цей законопроєкт також дає можливість розробити кабінет військовозобов’язаного, щоб він міг зробити запит і переглянути інформацію про себе в реєстрі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору