Головний носій сказу на Черкащині – лисиця

07 грудня 2020, 08:40

Станом на 1 грудня від початку 2020 року на Черкащині випадки сказу були зафіксовані у 57 населених пунктах, в тому числі у мисливських угіддях. Захворіла 61 тварина, з них 24 коти, 19 собак, 13 лисиць, 2 голови дрібної рогатої худоби, 1 - великої рогатої та 2 єнотовидних собаки. 

Посилені заходи з ліквідації наслідків захворювання тварин на сказ та з метою попередження його поширення з початку року проведено у 60 населених пунктах, ще у 14-ти така робота триває. Так, у неблагополучних зонах щепили не лише контактних тварин, а й  не імунізованих. А це  135 голів дрібної худоби, 22 свиней, 62 коней та 2 лисиці, яких громадяни утримують у домогосподарствах. 

Спеціалісти Держпродспоживслужби інформують: в області найчастіше сказ переносять лисиці. Вони контактують з котами, оскільки мають спільну кормову базу, - мишей. Дрібна та велика рогата худоба може стати жертвою хворої лисиці на пасовищах.

Нагадуємо: основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцина проти сказу  -  безкоштовна.  Громадянам потрібно лише звернутися  до держустанови ветеринарної медицини за місцем проживання - до ветеринарної дільниці чи лікарні.  Вакцинувати свійських та домашніх тварин слід раз на рік. 

Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Черкаської області в районах і містах з  початку поточного року  імунізували проти сказу понад 135 300   собак, 91 000 котів та більше 84 460 ВРХ.

Також восени в Черкаській області пройшла кампанія з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, під час якої над лісовими та польовими угіддями площею більше 15700 км²  було розповсюджено 370 000 принад  із вакциною.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору