Головного лікаря Чорнобаївської лікарні оштрафували за фіктивну купівлю автівки

18 червня 2018, 08:02

Чорнобаївський райсуд Черкаської області засудив головного лікаря місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Тарасенко, яка порушила вимоги тендера і розтратила гроші на покупку машини "швидкої допомоги". Про це 368.media дізналося з вироку суду.

У листопаді 2016 року Тарасенко уклала договір про купівлю в приватного підприємця автомобіля «швидкої допомоги» УАЗ АС 11-396295 "Буханка" за 384 тисяч гривень. В умовах проведеного на Prozorro тендеру, за машину повинні були заплатити лише після її поставки, яка планувалася в 30-денний термін.

Однак, так і не дочекавшись машини, 3 січня 2017 року головний лікар розпорядилася перерахувати за неї гроші ФОП і підробила бланк прийому-передачі товару. В результаті, автомобіль поліклініці не поставили до сих пір.

На суді Тарасенко розповіла, що брала участь в тендері на Prozorro вперше і не розібралася в його правилах. Гроші вирішила перерахувати авансом, оскільки закінчувався календарний рік, і якби поліклініки не витратила гроші - вони б повернулися до обласного бюджету, і невідомо, виділили б їх на покупку машини ще раз.

ФОП пояснив, що дійсно не поставив машину, оскільки наявна у нього модель не відповідала вимогам тендеру. Пізніше він підшукав підходящу машину, але 2014 року випуску, в той час в тендері вказувалося, що вона повинна бути 2015 року.

З отриманих грошей підприємець повернув поліклініці 13 тисяч гривень. Заявляє, що більше грошей у нього поки немає, і він буде повертати борг частинами.

Зазначимо, що ще 26 тисяч гривень Тарасенко повернула в бюджет з власних заощаджень.

Суд врахував розкаяння підсудної, її спробу компенсувати принесений збиток і двох новонароджених онуків, яких поодинці виховує її дочка. В результаті головного лікаря визнали винною за ст.366 і 367 КК і оштрафували на 4,25 тисячі гривень

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Павло :

Якої лікарні???

Вгору