Голова ОДА просить контролюючі органи перевірити райони, які уникають “ProZorro”

19 грудня 2017, 07:02

Застосування замовниками області у 2017 році системи електронних закупівель ProZorro вже зараз дозволило зекономити 250,6 млн грн. Про це на координаційній нараді в ОДА повідомив голова обласної адміністрації Юрій Ткаченко, пише "Інфоміст".

– Більшість замовників області вдало користуються системою та мають позитивний досвід проведених закупівель. Але деякі замовники продовжують працювати за прямими договорами. Електронна система закупівель створена для полегшення здійснення ваших закупівель та розширення кола учасників, що забезпечує якісну конкуренцію та здешевлення товарів. Це ж ваші зекономлені кошти, на які ви зможете придбати більше товарів! Всі мають нагоду навчатися, – зазначив Ткаченко.

Натомість за словами керівника центру компетенцій ДП “Прозорро” в Черкаській області Артура Чемириса, низка замовників уникають виконання розпорядження голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, яке зобов’язує використовувати ProZorro з 20 тис. грн. Так, владці “дроблять” тендер на кілька замовлень, аби їхня вартість була менше цієї суми і можна було застосувати прямий договір.

– Лише б дотримання і виконання замовниками розпорядження голови ОДА дозволило зекономити 10-15 млн гривень, що співставно з бюджетом розвитку всієї області, – говорить Чемирис.

Юрій Ткаченко звернувся до конролюючих органів із проханням перевірити роботу закладів та установ, де фіксуються порушення закону або виконання його розпорядження щодо застосування електронної системи закупівель.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору