Голова Черкаської ОДА в Оршанці дізнавався про потреби черкаських прикордонників

18 березня 2014, 18:41

У зв’язку з оголошеною частковою мобілізацією в країні та перебуванням черкаських курсантів-прикордонників на українсько-російському кордоні голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко ознайомився з умовами підготовки та проживання майбутніх фахівців охорони державного кордону у Навчальному центрі Державної прикордонної служби України, що у селищі Оршанець поблизу Черкас.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

За словами начальника навчального відділу Олександра Панкратова, згідно з ліцензійним обсягом у Центрі одночасно можуть проходити навчання тисяча курсантів.

– Під час навчання наші курсанти вивчають основні прикордонні дисципліни, опановують гуманітарну, психологічну й фізичну підготовку, – зазначив Олександр Олександрович. – У навчальних класах є всі ті ж прилади, з якими по закінченню Центру нашим випускникам доведеться працювати на кордоні й перевіряти документи на справжність. Також у нас обладнаний справжній контрольно-пропускний пункт, в якому курсанти навчаються прикордонній роботі...

Після огляду кількох навчальних кімнат Юрій Олексійович зауважив, що був приємно вражений побаченим.

– Я пишаюся тим, що на Черкащині є ось такий сучасний заклад, – сказав він.

Нині в Оршанецькому навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби курсанти з різних регіонів України – Волині, Харківщини, Закарпаття, Хмельницької, Житомирської, Львівської та Одеської областей, а також із Криму і Севастополя. Усі вони готові в разі необхідності стати на захист України і боронити державний кордон.
У розмові з курсантами Юрій Олегович наголосив на значенні виховання у молоді патріотизму.

– Якщо ви проходите навчання тут на патріотичній ноті, певен, що наша країна буде в безпеці. Бажаю вам міцного здоров’я та вміння зберегти такий же бойовий дух. Головне пам’ятайте – з вами всі черкащани, про вас дбають і думають, – зазначив Юрій Олегович.

Так, голова облдержадміністрації зв’язався телефоном із начальником Навчального центру Державної прикордонної служби України Ігорем Момотом, який наразі з курсантами несе службу поблизу Амвросіївки Донецької області, та дізнався, у чому для них виникає потреба. Мовляв, черкащани готові відправити всю необхідну їжу та речі просто зараз.

– Для того, щоб вам було комфортніше охороняти державний кордон, ми готові допомагати вам усім необхідним, – сказав Юрій Олегович.

Вгору