Хлібоприймальне підприємство на Маньківщині планує збільшити прийом зерна від Аграрного фонду

27 серпня 2017, 07:58

Потаське хлібоприймальне підприємство (с. Поташ, Маньківський р-н), одне з підприємств Черкащини, що у 2017 році планує збільшити прийом до 12 тис. тонн зерна від Аграрного фонду України. Про це зазначено на офіційній веб-сторінці ПАТ “Аграрний фонд”, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

За інформацією директора ПХП ДАК «Хліб України» Олександр Кучеренко, минулого року на ПХП зберігали 8 тис. тонн зерна ПАТ «Аграрний фонд».

- Минулого року “Аграрний фонд” завіз 8 тис. тонн пшениці, яку ми зберігали до весни. Пшениця весною була високої якості. Порушень ані з боку елеватора, ані “Аграрного фонду” при розрахунках не було, — зазначив Олександр Кучеренко.

За його словами, кожного року обсяги співпраці зростають.

- Наразі тенденція йде до зростання. Я думаю, що цьогоріч буде 10-12 тис. тонн зерна, яке заготовить “Аграрний фонд”. Аграрії регіону везуть переважно пшеницю. Однак елеватор може забезпечити зберігання всієї лінійки продукції по форварду “Аграрного фонду”: кукурудзу, гречку, жито, ― наголосив Кучеренко.

За його оцінками, програмою Фонду користуються і великі, і малі агропідприємства.

- Нам вигідно працювати з “Аграрним фондом”, тому що він зберігає зерно і від цього елеватор отримає прибуток. Фермери, зі свого боку, отримують своєчасний і прозорий розрахунок, — пояснює він.

Як повідомив начальник Черкаського відділення «Аграрного фонду» Олег Суходольський, кількість учасників програми в регіоні з року в рік зростає. У 2017 році «Аграрний фонд» на Черкащині законтрактував рекордні 55 тис. тонн продовольчої пшениці 2 та 3 класу.

За його словами, це пояснюється рядом переваг. Перше ─ заставу у вигляді майбутнього врожаю. Друге ─ невелика кількість документів, які потрібні для отримання коштів. третій ─ швидке і в більшості випадків позитивне рішення. Четверте ─ отримання 65% коштів протягом 5 днів з моменту підписання договору.

Олег Суходольський також додав, що розрахунок проводиться за ціною, яка склалася на ринку зернових. Крім того, є дві форми ─ з прив’язкою до курсу долара і без прив’язки. Остання має великий попит.

Суходольський розповів, що Аграрний фонд надалі розвиватиме форвардну програму. Один з таких кроків, якого чекають фермери, ─ введення товарного форварда у вигляді мінеральних добрив. Таким чином, резерв для приросту нових клієнтів є.

Вгору