Фонд “МХП – Громаді” долучився до Міжрегіонального форуму з обміну досвідом

23 листопада 2021, 14:38

17-18 листопада 2021 року відбувся Міжрегіональний форум з обміну досвідом «Посилене партнерство для сталого відновлення та розвитку», який зібрав представників 9 проєктів-переможців конкурсу партнерських соціально-економічних ініціатив від Уряду Швеції та ПРООН в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку».

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі МХП.

Свої проєкти презентувала Львівщина, Полтавщина, Вінниччина, Тернопільщина, Хмельниччина, Житомирщина, Черкащина та інші області. Колеги розповідали про те, як організувати бізнес для молодих матерів, як запустити велосипедний рух, як будувати безпечну інфраструктуру в невеликому місті, як дати життя мобільній лабораторії для школярів, як створити кооперативний рух на селі чи трансформувати приміщення заводу в сучасну платформу для розвитку.

Серед переможців конкурсу був і проєкт «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва», реалізований Фондом сталого розвитку «МХП - Громаді» спільно з Агенціями регіонального розвитку Черкаської та Вінницької областей. Його директорка Тетяна Волочай поділилася, зокрема, досвідом реалізації в межах цього проєкту конкурсу мікрогрантів для розвитку малого підприємництва «Село. Кроки до розвитку», в якому 24 бізнесмени-початківці з Вінниччини та Черкащини отримали гранти до 50 000 грн.

- Пандемія 2020 року не лише торкнулася багатьох сфер життя, але й дала поштовх до появи нових викликів та можливостей. Так, у фонді «МХП-Громаді» з’явилось розуміння того, що для подолання наслідків коронавірусу громадам потрібна суттєва підтримка з боку бізнесу, насамперед допомога у створенні нових робочих місць.  Тому наш конкурс мікрогрантів став стартом для 24 бізнес-ідей, втілених у життя, а також навчив людей, які запланували розпочати власну справу, писати бізнес-плани та правильно вести розрахунки, - зауважила директорка Фонду. - Унікальність цього проєкту полягає у створенні сталого партнерства і адаптації сталих моделей бізнесу до умов викликів підприємницької діяльності на селі. Цей конкурс був започаткований для того, щоб навчити людей не боятися, не зневірюватись, а  налагоджувати бізнес та розвивати свої громади.

У результаті реалізації проєкту знизився рівень сільських мігрантів та втілено перші кроки для підвищення рівня економічного зростання в сільських громадах. У сільській місцевості збільшилася кількість успішних історій та прикладів підприємництва, що дозволило популяризувати мале та мікропідприємництво у громадах.  

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору