Фестиваль “КіноШот” оголосив про завершення відбору конкурсних фільмів

16 липня 2018, 19:48

Фестиваль КіноШот

До конкурсної програми Черкаського фестивалю короткометражних фільмів "КіноШот", який відбудеться в Черкасах 16-19 серпня,  відібрано 26 фільмів, які будуть боротися в трьох номінаціях: кращий український короткометражний фільм, кращий міжнародний та анімаційний. Про це на прес-конференції розповіли учасники організаційного комітету фестивалю.

- В національній програмі буде представлено 9 фільмів. Всі фільми доволі якісні, отримали відзнаки на кількох міжнародних фестивалях, серед яких: Локарно Берлінаре, Одеський фестиваль, Київський фестиваль.  Основною темою фільмів української програми : внутрішні драми героїв фільмів, стосунки між чоловіками і жінками, собою і світом, батьком і сином, - розповів співорганізатор фестивалю "КіноШот" Сергій Костенко.

Окрім того організатори повідомили про локації, які цього року будуть використовуватися для фестивалю. Так національна програма, вже традиційно, буде показано в Долині Троянд в п'ятницю (17 серпня) та суботу (18 серпня), як і закриття фестивалю, яке відбудеться 19 серпня.  Іноземна та анімаційні програми будуть показані кінотеатрі "Україна", де також будуть відбуватися і майстер-класи. Це стало можливим завдяки співпраці організаційного комітету та міської влади Черкас.

- Цей фестиваль є однією з родзинкою нашого міста. Саме тому місто допомагає йому в закритті багатьох організаційних та фінансових питань. "КіноШот" приваблює до нашого міста  гостей з багатьох інших міст України. Мені приємно, що наші комунальні заклади мають за честь приймати такі заходи, - зазначив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов. 

Також організатори зазначили, що цього року зросла кількість україномовних фільмів, що свідчить про те, що кількість режисерів, які знімають фільми українською мовою в країні зростає.

- Для міської влади цей пункт є доволі важливий. Ми за популяризацію україномовного кіно, і "КіноШот" є чудовим майданчиком для презентації такого кіно, - сказав Сергій Воронов.

Організатори пообіцяли, що позаконкурсна прогарма буде такж буде доволі насиченою.

- Окрім конкурсної програми в нас буде доволі насичена позаконкурсна програма. Ми хочемо показати фільми, які будуть присвячені політв'язням. Також буде проведено майстерки для дітей та дорослих від своїх партнерів з Тернополю, які навчать як робити фільми та анімацію. Також ведуться перемовини щодо показу кількох фільмів, які вже нашуміли в Україні, але в Черкасах ще не були показані, - поділилася співорганізатор фестивалю "КіноШот" Анна Сакун.

Через збільшення фестивальних днів організатори потребують додаткових коштів на техніку. Для покриття цих витрат вони організували збір коштів на платформі "Велика ідея". Підтримати фестиваль коштами можна за посиланням.

За всіма новинами фестивалю та його програмою можна стежити на сайті фестивалю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору