Фауну Лисянщини поповнили муфлони

10 червня 2023, 19:28

Жителі Лисянки звернули увагу на появу у місцевих лісах незвичних для нашого регіону тварин - муфлонів або диких баранів, пишуть Вісті Черкащини.

«Наша громадська організація рибалок «Антибрак» займається не лише охороною і розведенням риби в річці Гнилий Тікич, а також прагнемо збагатити фауну Лисянщини. Нещодавно разом з мисливцями ми придбали і забезпечили комфортну доставку муфлонів із західних областей України. Ліси нашого краю стали багатшими на цих красивих, граціозних тварин. Завезли п’ять особин муфлонів і випустили їх в природу. Вони швидко розмножуються, тож невдовзі матимемо ціле сімейство диких баранів», –розповів про появу тварин керівник ГО «Антибрак» Олександр Томіленко.

Муфлон, аргалі, або баран дикий живе у горах зі степовими пасовищами на вершинах. Саме із цього виду походять сучасні, колись приручені, свійські вівці у домашньому господарстві. Хорошому утриманню та швидкому розмноженню гірських баранів сприяє сухий клімат, який встановився в останні роки і на Черкащині.

В Україні колись численне поголів’я муфлонів з кожним роком зменшується, адже тварина є цінною здобиччю для мисливців. Полюють здебільшого на самців, щоб мати у професійному здобутку великі закручені роги кавказького барана.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору