Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) закликає покласти край безкарності за злочини проти репортерів та посилити їхній захист під час виконання професійних обов’язків, інформує "ВІККА" із посиланням на прес-службу Національної спілки журналістів України.
Спонукали до оприлюднення такої заяви два випадки безкарності та недбалого розслідування злочинів проти представників ЗМІ в Україні, зокрема неналежне розслідування нападу на журналістів у Бердянську (Запорізька область) та розвалення справи щодо побиття під час Євромайдану черкаського фотокора Ігоря Єфімова, повідомляє.
У заяві ЄФЖ звертає увагу, що 10 червня 2016 року стався напад на знімальну групу місцевого телеканалу у Бердянську. Телегрупа, що прибула готувати матеріал про незаконне захоплення будівлі готелю, була атакована невстановленими особами у воєнізованій формі. Інцидент стався без втручання співробітників поліції, які перебували в той момент на місці конфлікту. Нападники побили репортера Володимира Головатого, відібрали камеру у його оператора і викрали з неї карту пам'яті.
В Європейській федерації журналістів відзначають, що тільки через 4 місяці правоохоронці оголосили зловмисників в розшук і опублікували їх фотографії. У ЄФЖ наголошують, що на даний момент за цим фактом ніхто не затриманий.
Другий випадок, як відзначають в ЄФЖ, пов'язаний з Ігорем Єфімовим, фотокореспондентом обласної газети "Вечірні Черкаси". Він був жорстоко побитий в Черкасах декількома співробітниками міліції, незважаючи на те, що був одягнений в спеціальний жовтий жилет з написом "Преса". Інцидент стався 20 січня 2014 року під час протестів проти режиму президента Віктора Януковича.
Як говориться в заяві, Національна спілка журналістів України, як філія EFJ, звинувачує органи прокуратури в несумлінному розслідуванні побиття і свідомому розвалі даної справи. "У лютому 2017 року Спілка організувала протест місцевих журналістів і випустила плакат з іменами десятків поліцейських, які, можливо, були причетні до нападу", – йдеться в заяві ЄФЖ.
Нагадаємо, 20 лютого 2014 року у Черкасах під час штурму "Беркутом" черкащан на блок-посту біля дамби фотографу газети "Вечірні Черкаси" Ігорю Єфімову "беркутівці" розбили голову. Журналіст був у жилеті "Преса", із бейджем і фотокамерою. Того дня на дамбі він виконував редакційне завдання, а силовики перешкоджали йому у цьому.
5 лютого 2015 року прокуратура Черкаської області направила до суду обвинувальний акт стосовно одного із керівників батальйону патрульної служби за службову недбалість під час проведення акцій протесту у Черкасах 20 лютого 2014 року, внаслідок чого міліціонери побили журналіста Ігоря Єфімова.
12 грудня Соснівський суд Черкас ухвалив вирок у справі побиття журналіста газети "Вечірні Черкаси" Ігоря Єфімова під час Революції Гідності у 2014 році. Підсудного, одного з тодішніх правоохоронців, Петра Паливоду, який на момент побиття журналіста стажувався на посаді заступника командира батальйону, виправдали.
8 лютого черкаські журналісти за ініціативи Національної спілки журналістів України біля Черкаської облдержадміністрації провели акцію "Ні – безкарності за злочини проти журналістів!". Досі не покарані правоохоронці, які під час подій Майдану побили в Черкасах кількох журналістів, в тому числі – фотокореспондента Ігоря Єфімова.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram