Ексочільник області створив петицію з вимогою не забудовувати Замковий узвіз

10 грудня 2021, 13:01

Черкащани вимагають зупинити забудову Замкового узвозу та збирають голоси у електронній петиції на сайті міської ради. Сьогодні стартував збір підписів. Проголосувати можна ТУТ.

Автором петиції став колишній голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

"Вимагаємо негайно зупинити забудову історичної частини міста Черкаси! Враховуючи суспільний резонанс та обурення процедурою прийняття рішення та проєкту забудови Замкового узвозу та підніжжя Замкової гори, вимагаємо привести містобудівну документацію у відповідність до вимог нормативно-правових актів щодо охорони культурної та історичної спадщини, а також земельного законодавства України. Зокрема заборонити будь-яке будівництво до моменту затвердження історико-архітектурного опорного плану міста", - зазначено в петиції.

За його словами, поява 4-х, 5-ти та 8-ми поверхових будинків спаплюжить унікальний вид на Дніпро та Долину троянд зі скверу імені Богдана Хмельницького.

Також у тексті петиції викладено вимоги:

1. Скасувати містобудівні умови та обмеження видані Департаментом архітектури та містобудування ЧМР до моменту затвердження Історико-архітектурного опорного плану.

2. Провести громадські слухання з питань освоєння території Замкового узвозу та публічний конкурс на кращу проєктну ідею.

3. Після реалізації п.1 та п.2 цієї петиції внести відповідні зміни до Генерального плану міста Черкаси або ж детального плану територій.

4. Передбачити видатки на вищевказані заходи у міському бюджеті на 2022 рік.

5. Звернутися до Орендаря ділянки з вимогою виконання своїх обов'язків передбачених статтею 18 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”. У разі його відмови розпочати претензійну роботу з вимогою відшкодування збитків (у відповідності до статті 19 цього Закону), аж до ініціювання розірвання договору оренди.

Нагадаємо, раніше Черкаська міська рада видала містобудівні умови та обмеження будівельній компанії "Надія" на забудову ділянки під Замковим узвозом. Власником компанії є Андранік Казарян. Там вирішили звести 4 багатоповерхівки, найвища з яких має бути на 8 поверхів, а вся територія біля парку має перетворитися на зачинений двір.  Однак будувати тут не можна через близькість трьох пам'яток історії.

Водночас міський голова Черкас Анатолій Бондаренко каже, що Казарян не руйнуватиме “будинок з грифонами”

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору