Ексголова КСУ, який родом із Білозір’я, зареєстрований біженцем у Відні

25 вересня 2022, 18:05

59-річний колишній голова і екссуддя Конституційного суду України Олександр Тупицький, який родом з Черкащини, вже пів року проживає в австрійському Відні як біженець. Чоловік стверджує, що перетнув український кордон законно, як "звільнений від мобілізації", повідомляє Українська Правда.

Журналісти зустріли Тупицького на вулицях Відня і розпитали про деталі проживання екссудді КС у столиці Австрії.

"Ну, а яка різниця, Відень чи не Відень? Ні, в мене нерухомості немає. Я знімаю квартиру", - відповів екссуддя.

Хоча за інформацією журналістів "Радіо Свобода" офіційно Тупицький український кордон не перетинав, сам він стверджує, що має відповідну довідку про звільнення від мобілізації (як суддя) і виїхав з України (через кордон з Угорщиною) законно, за сімейними обставинами. Але при цьому не пам’ятає, через який пункт пропуску виїжджав.

"Дружина мала народити дитину і якраз йшли активні бойові дії, і уявіть її психологічний стан, коли ми виїхали з Києва у Васильків, а тоді у Василькові аеродром, - розповідає Тупицький. - Потім перемістилися на західну Україну. У дружини були складності з пологами. Я вважаю, що я мав так поступити. Щоб не покинути ні дітей, ні дружину – виїхати разом з ними за кордон. Я перетинав кордон. У мене є довідка, про яку не говорять органи слідства: довідка про те, що я не підлягаю мобілізації".

Колишній суддя вважає несправедливим, що претензії мають лише до нього.

"Більше того, в мене в мене є довідка, що я пройшов угорський пограничний контроль, - запевняє черкащанин. - Тобто я не якимись шляхами, невідомо як, появився тут у Відні. Я вважаю, що органи ДБР прибрали мене з комп'ютера навмисно, щоб створити кримінальну справу. Але помилка в них одна, що я не підлягаю кримінальній відповідальності, навіть якби все так було, тому що, по-перше, вибіркове ставлення. Стільки людей дійсно незаконно перетнули кордон".

Наразі колишній керівник Конституційного суду України офіційно – біженець у Відні. За його словами, його реєстрацію підтверджено віденською поліцією.

Нагадаємо, скандального ексочільника Конституційного Суду Олександра Тупицького 27 травня оголосили у розшук. За даними слідства, 17 березня він незаконно перетнув кордон на пропускному пункті "Косино" у Закарпатській області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору