Є дуже багато речей, які ми можемо зробити без держави, – Вахтанг Кіпіані в Черкасах

10 квітня 2018, 20:37

Відомий український журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані 5 квітня завітав до Черкас. Засновник Музею-архіву преси та онлайн-видання «Історична правда», ведучий програми «Історична правда» на телеканалі ZIK і викладач Школи журналістики УКУ зустрівся з черкасцями, аби подискутувати на тему «Чи потрібна історія неісторикам», пише "Вичерпно".

Вахтанг Кіпіані розповів про свої дослідження історії України, сучасного культурного, економічного стану країни та розвитку українців. Далі — цитати з розповіді історика:

«В час війни ніхто не розмірковує категоріями вселенського добра. У кожного є одна цінність — вижити. Відповідно, стояло питання, чи виживу я, чи виживе моє село, чи, зрештою, над моїм селом замайорить український прапор чи польський. Вони, звичайно, не розуміли, що після війни він буде радянським. Але водночас українські націоналісти мріяли про таку країну, яку ми тепер маємо. І в цій Україні висить їхній прапор, наприклад, над міськрадою у Борисполі висить червоно-чорний прапор. Зараз Міністерство оборони увело вітання в армії «Слава Україні!». Стоїть питання чи ці хлопці програли чи виграли? Вони програли битву, але виграли війну».

«Націоналіст — не простий у своєму виборі. У мирному житті він дуже позитивний, у військовому житті він не залишає кольорів. Там не має 50 відтінків білого, сірого чи чорного. Залишається тільки два кольори — наші і не наші».

«Ми (журналісти «Історичної правди» — ред.) повністю підтримуємо процес декомунцізації. Я вважаю, що він запізнився на 25 років, але він мусив бути проведений».

«Частина українців, яка виїжджає за кордон, хочуть мати все і відразу, а Україна не може їм забезпечити цього».

«Є дуже багато речей, які ми можемо зробити без держави. Не всупереч державі. Я не є опозиціонером, щоб сказати, що в нас погано, ну є така, яка є (Україна мається на увазі — ред.). Але водночас ми можемо самі зробити більше. Чи ми довіряємо тому, кому даємо гроші? Комусь довіряємо. От знайдіть тих людей, які роблять щось корисне у вашому місті, допоможіть і ви побачите, що ваша спроможність як громади стане вищою».

«Теперішні часи не є найгіршими. У нас є безліч ініціативних людей, які часто не можуть між собою домовитися про спільні дії. Зрештою, коли ви робите одну справу, а я другу, ми один одному не заважаємо. На «Історичній правді» ми підтримуємо всі історичні популяризаторські проекти, які теоретично мали б бути нашими конкурентами. Та нема жодної конкуренції. У нас безліч людей, які взагалі нічого не читають. Тому якщо хтось із нас може когось зачепити добрим словом чи відправити в бібілотеку — це вже велике діло».

Вгору