“Дивовижна потворність”: черкащани обурюються через встановлену скульптуру біля драмтеатру

24 грудня 2020, 14:40

фото: Андрій Кравець

Скульптура, яка нещодавно з'явилася на Театральній площі, обурила черкащан. Йдеться навіть не про зовнішній вигляд витвору мистецтва, який, між іншим, сподобався далеко не всім. А про те, що дизайн і концепцію не обговорювали на загал і не врахували побажань містян.

У коментарі журналістам "Про все" громадська активістка Вікторія Феофілова повідомила, що в дослідженні Театральної площі, яке проводилося упродовж двох місяців, щоб розробити технічне завдання, яке мало лягти в основу проєкту її реконструкції, не було жодного слова про наявну скульптуру.

- Дослідження ціле провели і купу зустрічей з чиновниками, підрядниками, проєктантами. Нічого про неї взагалі ніде не було, - зазначає активістка.

фото: Андрій Кравець

Згідно дослідження черкасці не готові були бачити на площі інші скульптури, окрім пам'ятника Тарасові Шевченку.

За словами Феофілової, такі домовленості укладали перед тим, як звільнили минуле керівництво ОДА.

Крім того, начальник відділу реклами та дизайну міського середовища департаменту архітектури та містобудування Андрій Поліщук зазначив, що навіть департамент міської архітектури дізнається про такі елементи благоустрою з дописів у "Фейсбук".

- Напевно автори впевнені, що цей об'єкт приречений на успіх.
Про необхідність отримання погоджень виконкому на розміщення елементу благоустрою, очевидно, не йдеться вже зовсім. І це при виділенні містом субвенції на роботи по театру та прилеглій території, - відмітив він.

Самі ж черкасці активно діляться враженнями від нового витвору мистецтва, називаючи символ театру з двох масок "мегабанальним". Крім того, дехто відзначає, що скульптуа за спиною пам'ятника Шевченка є недоречною.

- Сьогодні були. Дивовижна потворність, - додала у коментарі черкащанка Вікторія Мальована.

Більшість містян не задоволені тим, що скульптура повернута до частини, де проходять люди, сумним боком. Оскільки він навіює негативні емоції. Проте дехто із черкасців знайшов і позитив у гострих кутах, які утворюють заламані руки навколо маски.

- Об гострі кути скульптури можна пиво відкривати, - зазначив у коментарях Олександр Сулецький.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору