Дитячі оздоровчі заклади Черкащини перевірили на санітарний стан

11 вересня 2017, 10:26

У літній період ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» здійснював моніторинг санітарного стану дитячих оздоровчих закладів Черкащини, повідомляє сайт установи.

З початку підготовки   та впродовж оздоровчого сезону  фахівцями відділів та відділень лабораторного центру відібрано та  досліджено   -  786 проби питної води  за мікробіологічними показниками та 789 проби  за санітарно-хімічними показниками, не відповідали гігієнічним вимогам  64 (8,1%) та 67 (8,4%)  проб  відповідно, зокрема за вмістом нітратів та по  загальній жорсткості (Тальнівський, Жашківський, Золотоніський, Звенигородський, Шполянський райони).

Досліджено 514 страв на калорійність, з них 14 страв не відповідали вимогам нормативної документації (Монастирищенський, Жашківський, Маньківський, Христинівський райони), 526 проб кулінарних виробів на   бактеріологічне забруднення, з них 17 (3,2,%) проби  не відповідали гігієнічним вимогам (Уманський, Монастирищенський, Жашківський райони). Досліджено 4856 змивів   на бактерії  групи кишкової палички, з них  101 (2,0%) позитивний (Жашківський, Черкаський, Городищенський, Монастирищенський, Звенигородський райони).

Відібрано та досліджено 46 проб  води водойм за санітарно - хімічними показниками, 86 - за мікробіологічними показниками, відхилення від гігієнічних нормативів у  6 (13,0%) та 3 (3,4%) пробах  відповідно (Чорнобаївський, Уманський, Золотоніський райони ).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору