Дружину мали депортувати, а синів не визнають моїми, – черкащанин просить про допомогу

04 грудня 2015, 23:46
Фотоілюстрація/pregnantua.blogspot.com

Фотоілюстрація/pregnantua.blogspot.com

Маньківчанин два роки не міг встановити право на батьківство, бо звертався не в ті установи. Втручання в ситуацію журналістів vikka.ua допомогло чоловіку зрушити питання з мертвої точки.

Житель села Поташ Маньківського району Олександр Корж  вже одинадцять років перебуває в цивільному шлюбі  з Ольгою Шульгіною. За цей час у пари народилося двоє синів - трирічний Андрій і Денис, якому усього два тижні.  Жінка є громадянкою Росії і її вже декілька разів намагалися депортувати з України. Оскільки за цей час вона так і не отримала українських документів, парі досі не вдалося оформити стосунки.

Крім того, через відсутність у жінки жодних прав, Олександра не визнають батьком власних дітей. В місцевому РАЦСі  заяву про визнання батьківства на дітей у Олександра не приймають. В результаті батьки не змогли оформити державну допомогу, що надається при народженні дитини, на старшого сина. Також хлопчик не зареєстрований в медичних закладах, а про оформлення в дитячий садок і мови йти не може.

У місцевій сільраді дитині видали свідоцтво про народження, але у графі "батько" вписали прізвище Шульгін, таким чином записавши туди неіснуючу людину.

Після втручання в ситуацію кореспондента і кількох дзвінків у комунальні установи, Олександру Коржу запропонували звернутися до служби у справах дітей Маньківської райдержадміністрації.

Там Олександра направили в міграційну службу, щоб за можливості, його цивільна дружина могла отримати довідку на тимчасове проживання. "Якщо вона її отримає, то принаймні батьківство на молодшу дитину Олександр зможе встановити без суду. Щодо старшого сина, то ми допоможемо чоловіку зробити це через суд", - зазначила керівник служби у справах дітей Маньківської райдержадміністрації  Тетяна Плахтій.

Нині чиновниця вивчає ситуацію Олександра та констатує, що державну допомогу на старшого Андрія чоловіку вже не вдасться отримати. Натомість батькам хлопчика треба якомога скоріше оформлювати батьківство. Як сироту його навіть можуть забрати у будинок дитини. Також Тетяна Плахтій пообіцяла допомогти у реєстрації дитини в медичних закладах.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Viktor :

Треба здати кров на ДНК.В експертній установі м.Києва встановити батьківство.Потім правовими методами добитись надання матеріальної допомоги дітям.В разі відмови в наданні допомоги дітям.Звернутись до суду за поновленням порушених прав батьків та дітей І так аж до ЄСЗПЛ.Я впевненний спрацює.

Viktoriya :

потрібно узаконити відносити,а не бути хитрожопими й тупими!!

Вгору