Дощ іде не там, де ждуть, а там, де жнуть: шкода і користь липневих дощів

14 липня 2018, 09:27

Уже третю добу погоду Черкащини формують атмосферні фронти, які зумовили в багатьох районах сильні дощі, місцями зі шквалами. Утримується тепла, часом жарка погода зі стабільно високою відносною вологістю повітря у денні години, що створювало неприємне відчуття задухи. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Лише за ніч 11 липня в регіоні випало від 5 до 34 мм дощу. Як відомо, дощі тривалістю 15-45 хв., які дають суму опадів до 5 мм уже істотно впливають на роботу техніки в полі. А дощі тривалістю від 1 до 5 годин із  сумою опадів  5-10 мм ускладнюють роботу сільськогосподарської техніки. При більш інтенсивних опадах - збиральні роботи неможливі.

З одного боку, дощі погіршили умови для дозрівання та збору врожаю, а з іншого - сприяли поповненню запасів вологи в ґрунті, що є позитивним чинником для пізніх і технічних культур. Проте, для припинення ґрунтової засухи на південному сході області їх кількості було недостатньо - промокли лише верхні шари грунту.

За агрометеорологічними розрахунками, при ситуації що склалася, в південних та окремих центральних районах області можливі значні втрати урожаю за рахунок проростання зерна у валках на скошених площах та у колосі на нескошених рослинах, яке розпочинається при сумі опадів 20 мм і більше. Одночасно імовірне погіршення якості зерна – зменшення кількості клейковини, і в кінцевому підсумку погіршення хлібопекарських властивостей зерна.

На жаль, найближчим часом умови для збирання врожаю залишаться малосприятливими, особливо дощів побільшає в період 17-20 липня, коли циклони будуть переміщуватись ближче до нашого регіону.

За інформацією Черкаського обласного центру гідрометеорології.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору