Долина Чудотворця. До села на Черкащині з’їжджаються паломники, аби побачити сліди Святого Миколая

05 серпня 2019, 21:33

Фото Ірини Шелупець

“Людей, які не можуть ходити, приносять сюди, кладуть у ковдрі на камінь, вони лежать на ньому день-два і назад ідуть уже своїми ногами!" - розповідають місцеві, інформує "Експрес".

Невеличке село Коржовий Кут на Черкащині розташоване за 23 кілометри від Умані. Сюди їдуть з усіх усюд, аби на власні очі побачити сліди святого Миколая.

Легенда розповідає, що в давнину на березі річки Ревухи вийшли на поверхню древні граніти, на яких чітко проглядалися відбитки людських ступень. Люди вірять, що вони належать Діві Марії, Миколі Чудотворцю та дитині, котра була з ними. Місцеві запевняють, що ці сліди зцілюють від багатьох хвороб, камені дають людині енергію до життя, очищають душу від злого.

- Науковцям важко пояснити, звідки взялися ці сліди, — розповідає хранитель Долини Валерій Дмитренко. — А от люди завжди вірили, що це місце святе. Однак не знали, чиї саме тут сліди. Та якось священник попросив незрячу 17-річну дівчину, яка володіла даром яснобачення, розповісти про походження дивних відбитків. Через три дні вона прийшла до отця і розповіла, що під час ранкової молитви побачила краєвид, такий, як біля каменя.

Вгорі над каменем була Богородиця, а внизу на ньому — весь сонм святих, поміж них і Пантелеймон Цілитель, святий Спиридон та Микола Чудотворець. Стверджувала, що два сліди на камені залишив Микола Чудотворець. Відтоді люди сюди їдуть молитися, просити допомоги і одержують тут зцілення”.

У 2009 році фахівці вимірювали радіаційний фон у Долині Святого Миколая. І не могли зрозуміти — чому біля каменя нульовий фон, якщо порода містить радіоактивні елементи? Люди переказують, що тоді декому з дослідників ледь не виривало біолокатора з рук — така тут потужна енергія!

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору