До онкохворих дітей на Черкащині завітали з подарунками (фото)

15 лютого 2020, 12:32

У Черкаському обласному центрі дитячої онкології та гематології волонтери і медпрацівники влаштували свято для маленьких пацієнтів. Захід провели до Всесвітнього дня онкохворої дитини, який щорічно відзначають 15 лютого.

Волонтерка фонду “Щасливий малюк” Гоар Рубенян розповідає, що приходити “в гості” до онкохворих дітей вже стало для них традицією. Цього разу із собою принесли піцу, солодощі, іграшки та, навіть, надувний планетарій.

- Насправді, цей день важко назвати святом, але ми хочемо подарувати хоч невелику радість пацієнтам, допомогти їм почуватися менш самотніми. Взагалі, ці дітки постійно чекають на відвідувачів та щиро радіють подарункам. Увага їм потрібна не лише на свята, - говорить волонтерка.

Психолог-практик Надія Азаматова, розповідає, що із пацієнтами важливо поводитися як зі звичайними, здоровими дітьми.

- Незалежно від того, хворі вони чи ні, діти залишаються дітьми. Важливо, щоб їм було цікаво, щоб вони отримували нову інформацію.  Сьогоднішній захід ми теж проводимо для того, аби підняти дітям настрій, розбавити їхні будні, - зауважує пані Надія.

За словами Оксани Глухарьової, завідувачки центру дитячої онкології та гематології, Всесвітній день онкохворої дитини покликаний привернути увагу спільноти до такої проблеми як дитяча онкологія. 

- На Черкащині щороку від 35 до 40 дітей отримують діагноз “рак”. Але найстрашніше те, що приблизно у 20% його діагностують уже на четвертій стадії. Пов’язано це, здебільшого, із необізнаністю населення, - каже Оксана Глухарьова.

Про своїх пацієнтів пані Оксана говорить ледь стримуючи сльози на очах.

- Це особливі діти. Вони раніше дорослішають, а їхній мужності може позаздрити кожен дорослий. Онкохворі діти роками живуть у стінах лікарень, що дуже сильно на них впливає. Один наш пацієнт якось намалював картину: вікно, за яким росла квітуча яблуня. У те вікно дивився лисий хлопчик з крапельницею поряд, а внизу картини стояв підпис - “надворі вже весна”... - розповідає завідувачка центру. 

Денис Клівак з Лисянки зміг подолати рак чотири роки тому. Зараз 15-ти річний хлопець почуває себе добре.

- Пам’ятаю, коли лежав у лікарні мені часто було сумно, інколи навіть страшно. Проте друзі та рідні часто писали, дзвонили і підтримували мене. Я радий, що тепер можу бачитися з ними кожного дня, - говорить Денис.

Мама Дениса, Любов Клівак, розповіла, що хворобу в сина виявили в 2014 році.

- Якось на уроці фізичного виховання він отримав м’ячем по голові. Довелося робити МРТ, після якого лікарі знайшли злоякісну пухлину в головному мозку. Ми лікувалися 15 місяців, проходили променеву терапію та 8 курсів хіміотерапії. І в 2015 році нас уже виписали. Тепер тільки регулярно приїжджаємо на перевірку. Думаю, що подолати хворобу вдалося завдяки нашим лікарям, вірі та цілеспрямованості, з якою син хотів одужати, - розповідає пані Любов. 

Підготувала Інга Голик

Коментарі

Вгору