До кінця року на Черкащині планують придбати соціальне житло на 4 мільйона гривень

20 листопада 2017, 19:58

До кінця року потрібно буде використати майже 4 млн грн державної субвенції на придбання соціального житла на Черкащині, яка має бути виділена вже найближчим часом, пише "Вичерпно".

Як повідомила на ранковій координаційній нараді в облдержадміністрації керівниця Служби у справах дітей Оксана Покатілова, у липні 2017 року були внесені зміни до державного бюджету на 2017 рік. Відповідно до цих змін, було спрямовано 277 млн грн для придбання житла для дитячих будинків сімейного типу або соціального житла для осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

На Черкащину з цієї субвенції виділяється 3 млн 950 тис. грн.

- 15 листопада на засіданні Кабміну було схвалено постанову  про порядок розподілу цих коштів, але на сьогоднішній день вона ще не набрала чинності. Але протягом буквально декількох днів вона має бути підписана. Тобто часу у нас дуже мало. А до кінця року потрібно буде придбати це житло, — розповіла Оксана Іванівна.

Як тільки буде підписана ця постанова, має бути прийняте розпорядження облдержадміністрації, яким буде затверджена обласна комісія, яка протягом 10 днів буде приймати пропозиції з районів і міст щодо придбання соціального житла. Протягом наступних 2-3 днів має бути визначено, кому ці кошти будуть спрямовані з подальшим придбанням житла до кінця року.

- На сьогоднішній день намір придбати житло для дитячих будинків сімейного типу райони не виявили. Але є 9 територій, які нібито планують купити соціальне житло — це міста Золотоноша, Черкаси, Городищенський, Катеринопільський, Монастирищенський, Черкаський райони. Тому я дуже сподіваюся, що підготовча робота проведена, — відзначила Оксана Покатілова, наголосивши, що перелік документів, які необхідно подавати, виписаний в Постанові Кабміну.

У свою чергу голова облради Олександр Вельбівець зауважив, що терміни дійсно дуже стислі, тому він запропонував винести на сесію облради звернення до Кабінету міністрів України, щоб ці кошти зробити перехідними на наступний бюджетний рік.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору