До Дня пам’яті захисників України в Черкасах відкрили тематичну фотовиставку

29 серпня 2020, 17:05

Черкаський фотограф Ігор Єфімов презентував проєкт “Обличчя пам’яті” у Черкаському обласному художньому музеї сьогодні, 29 серпня. Фотовиставка приурочена Дню пам’яті захисників України.

Виставку ініціювали родини загиблих на Сході Україні воїнів, які й стали героями світлин Ігоря Єфімова. Батьки, діти та дружини військових фотографувалися в одному й тому кітелі Збройних сил України. 

- Цей кітель для мене є символом спільної втрати. І мені здається, що ми всі вдягнули його ще на початку війни і досі не можемо зняти, - розповідає фотограф. - На цих світлинах я хотів акцентувати увагу на людяності та нагади всім, що ми постійно втрачаємо наших героїв і про це потрібно говорити. 

Олена Ложешнікова - одна із героїнь проєкту “Обличчя пам’яті”. Її чоловік, Володимир Ложешніков, загинув від важкого поранення 29 серпня 2014 року, коли виходив з Іловайського котла.

- У нас не було якоїсь конкретної концепції фото, було лише бажання передати частину тепла. Ми всі схожі між собою саме нашими переживаннями та болем від втрати. На жодній з цих світлин ніхто спеціально не позував, лише показував ті відчуття, які є насправді, - говорить Олена Ложешнікова. 

Ексголова Черкаської ОДА Роман Боднар наголосив на тому, що дуже важливо, аби держава пам’ятала своїх героїв. 

- Ми не маємо права не вшановувати пам’ять наших воїнів. Не повинні забувати і про родичів загиблих, адже ми деколи навіть не розуміємо їхню втрату, - каже Роман Боднар. - У цих фото закладена глибока філософія: військовий кітель об’єднує героїв світлин та має об’єднати все суспільство, а квіти - це символ життя, яке продовжується. І ми маємо зробити все для того, аби нащадки наших захисників пишалися країною, в якій вони живуть, - сказав Роман Боднар. 

Поділитись

Коментарі

Вгору