До Дня мавп у черкаському зоопарку показали своїх мешканців (фото)

14 грудня 2019, 14:05

Сьогодні, 14 грудня, у світі відзначають День мавп. Тож черкаський зоопарк на власній сторінці у Facebook продемонстрував фото мешканців.

Зауважимо, що в зоопарку 12 видів мавп: лемури, ігрункові, зелені мавпи та лапундери. Їх можна знайти в експозиції незалежно від пори року.

Святкування Дня мавпи спершу розпочалось як жарт. У 2000 році, на той час студентом Університету штату Мічиган (США) була зроблена помітка в календарі свого товариша, який займався організацією свят. Помітка мала назву – «День мавпи». Це свято відмітили в студентському колі університету. Воно набуло популярності, коли відомий автор включив його в свою серію коміксів Fetus-X і почав популяризувати це свято в Інтернеті.

День мавпи набув великої популярності в США, Канаді, Мексиці, Германії та Великобританії. В цих країнах активісти-добровольці щорічно організовують різноманітні заходи присвячені мавпам: карнавали, різноманітні змагання, аукціони та просвітницькі семінари, які покликані привернути увагу до прав цих тварин у зв’язку з проведеннями різних медичних досліджень на цих тваринах, з метою їх захисту.

Зараз у світі вчені нараховують 264 види мавп, найрізноманітніших форм і розмірів. Довжина тіла і вага цих тварин дуже варіюють в залежності від виду – від 12 см та 150 г (для карликової ігрунки) до 2 м і 275 кг (для дорослих самців горили). Більшість цих тварин веде деревний спосіб життя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору