До Черкас привезли унікальні столітні світлини про історію вірмен (відео)

25 квітня 2015, 22:47

Унікальні фотодокументи, пов’язані з вірменською історією, приїхали до Черкаського обласного краєзнавчого музею. Експозицію раритетних світлин відкрили у День пам’яті жертв геноциду вірмен. Серед експонатів – столітні фотографії, зроблені очевидцями геноциду та такі, що є частиною архівного фонду Конгресу США, - повідомляє "Вікка".

Присутнім також показали тематичний фільм та провели історичну міні-лекцію. Організатори кажуть: геноцид 1915-го року – це не лише вірменська трагедія, а й усього світу. Бо за ним послідував Голодомор та Голокост. То ж уся світова спільнота має винести уроки.

- За оцінками багатьох істориків, під час геноциду загинуло від 1, 5 до 2 мільйонів вірмен, - історик Самвел Жамкочян.

Голова Черкаської обласної вірменської громади "Арарат" Армен Акопян наголосив, що символ геноциду – це незабудка. Та гасло "вимагаємо і пам’ятаємо. Це означає, що ми будемо пам’ятати про ці події, незалежно від часу, протягом якого вони відбувалися. Ми маємо весь час пам’ятати і нагадувати про ці події. Насамперед для тих, у чиїх головах зароджуються подібні страшні плани. Вони мають знати, що відповідальність за це прийде і через сто років. Перед їхніми нащадками, перед їхнім суспільством

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору