Для невакцинованих черкащан карантин посилять ще сильніше: нові правила

30 листопада 2021, 12:02

В Україні посилять карантин для невакцинованих громадян від 6 грудня. Про це сказав голова МОЗ Віктор Ляшко на брифінгу.

За його словами, посилення правил торкнеться передусім невакцинованих громадян, повідомляє "ТСН". Найбільше змін в правилах карантину стосується правил для "жовтого" рівня епідемічної небезпеки.

- 24 листопада уряд змінив правила карантину в Україні, які набудуть чинності 6 грудня. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19 – 367 тисяч осіб в середньому за добу. І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя, - сказав Віктор Ляшко.

За новими правилами, люди, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативний тест чи сертифікат про одужання, у "жовтій" зоні не зможуть:

  • Взяти участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів;
  • відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;
  • скористатись послугами суб’єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування, для них будуть закриті бари, ресторани, кафе та інші заклади. 

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у "жовтому" та "червоному" рівнях не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил - носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1.5 метра. 

Термін дії “жовтого” сертифіката від 6 грудня стає 30 днів.

- Для дотримання карантинних вимог, бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним застосунком “Дія”. Після зчитування QR-коду на смартфоні відображається статус COVID-сертифіката: чинний /нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним, - пояснив голова МОЗ. 

Ляшко наголосив, що для зчитування не потрібно додаткових застосунків чи засобів – достатньо "своєю Дією" зчитати QR-код. Якщо у відвідувачів чи співробітників немає потрібних документів, власнику закладу загрожує про штраф від 34 до 170 тисяч гривень. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору