Для Черкаської міської дитячої лікарні не змогли обрати керівника

06 липня 2020, 10:05

Черкаська міська дитяча лікарня залишається без керівника. Конкурсна комісія міської ради під час засідання не змогла обрати головного лікаря. Більшість членів комісії не підтримали кандидатуру єдиного претендента на цю посаду, діючого директора Черкаського обласного наркологічного диспансеру Анатолія Борозенця, проти кандидатури якого виступив і колектив медичного закладу.

Напередодні засідання колектив дитячої лікарні з офіційним листом звернувся до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. Працівники медзакладу були стурбовані численними порушеннями у проведенні конкурсу та участю у ньому лише одного кандидата.

Зокрема, у зверненні йшлося, що члени комісії від дитячої лікарні лише з наказу департаменту охорони здоров’я та медичних послуг дізналися про друге засідання конкурсної комісії, оскільки на нього їх не запросили. До того ж, на останнє засідання представників лікарні навіть не очікували, оскільки їхнє звернення до голови комісії про доцільність проведення конкурсу в умовах карантину розцінили як відмову бути присутніми на засіданні. 

Крім того, оголошення про конкурс було оприлюднено на офіційному сайті міської ради із запізненням, що є порушенням порядку проведення конкурсу на заміщення вакантної посади керівника державного комунального закладу. Через це в інших кандидатів не було можливості подати документи для участі в конкурсі.

Обурення в колективу медзакладу викликав і єдиний кандидат на посаду головлікаря, діючий директор Черкаського обласного наркологічного диспансеру Анатолій Борозенець. За словами працівників лікарні, це людина, яка не має досвіду роботи у дитячих лікувально-профілактичних закладах та ніколи не була дотичною до роботи у педіатричній службі.

- Реалії теперішнього періоду зовсім не дають керівнику часу на практичне ознайомлення з роботою закладу, адаптацію до нових умов праці, а вимагають від нього швидкого реагування на події, оперативного та виваженого прийняття рішень. Це призначення негативно вплине на роботу КНП «Черкаська міська дитяча лікарня», а можливо і на його існування, - йшлося в офіційному зверненні колективу.

Головний лікар Черкаського обласного наркологічного диспансеру Анатолій Борозенець, який був єдиним учасником конкурсу, говорить, що сам вирішив подати свою кандидатуру.

- Дитяча лікарня - все-таки більший заклад, масштабніший. Подав свою кандидатуру через амбіції та бажання будувати нормальну кар’єру, - зазначив пан Борозенець.

Членкиня конкурсної комісії, заступниця директора з ЕТН Черкаської міської дитячої лікарні Валентина Остапчук була однією з тих, хто голосував проти призначення єдиного кандидата. Як пояснює пані Валентина, рішення комісії абсолютно не прив’язане до його імені.

- Практично всі члени комісії проголосували проти призначення пана Анатолія на посаду директора дитячої лікарні, тому що не побачили запропонованого ним конкретного плану для покращення та оптимізації роботи закладу, для того, щоб персонал отримував достойну заробітню плату, а наші пацієнти мали ще кращі умови перебування, - говорить пані Остапчук.

За словами виконуючої обов’язки головного лікаря Черкаської міської дитячої лікарні Людмили Авраменко, інші претенденти на вакантну посаду не могли подати на розгляд комісії свої кандидатури, оскільки конкурс проводився невідповідно до нормативних та законодавчих вимог.

- Знайти оголошення про початок конкурсу на посаду директора було дуже важко, а на офіційному сайті міської ради воно з’явилося пізно - чисто фізично кандидати не встигли б оформити всі необхідні документи. Через це наш колектив навіть звернувся з листом до міського голови Черкас про визнання конкурсу неправомірним. Сподіваємося, що наступний відбір буде відкритим та справедливим. Кандидати в нас є, кадрів вистачає. Можливо, навіть хтось захоче приїхати з інших міст, а ми будемо старатися, аби наша лікарня опинилася в надійних руках, - зазначає Людмила Авраменко.

Натомість, за словами директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволода Кульчиковського, посада керівника міської дитячої лікарні проблемна.

- Минулого разу взагалі жоден кандидат не зголосився брати участь у конкурсі. Цього разу визначився лише один, але комісія визнала його таким, який не пройшов конкурсну процедуру. Будемо далі шукати людину, - каже пан Кульчиковський.

Також він додав, що для того, аби очолити дитячу лікарню не обов’язково бути медиком-педіатром.

- Зараз взагалі керівний склад лікарень дещо змінений, порівняно з тим, який був раніше. Тому розмежовані посади медичного директора і директора. Останній відповідає за успішність фінансування та існування закладу в цілому. Тому і вимогою до керівників зараз є менеджерська освіта, - зазначив Всеволод Кульчиковський.

Відтак, наразі посада керівника КНП «Черкаська міська дитяча лікарня» залишається вакантною.

Поділитись

Коментарі

Вгору