Одна поліція “кришувала”, інша ловила “на гачок”: як черкаські секс-працівниці потерпають від агресивних чоловіків та поліції “на роботі”

17 грудня 2021, 20:37

фото тематичне

Щорічно в Україні 17 грудня відзначають день захисту від насильства та жорстокості секс-працівниць і працівників. За офіційною статистикою, яку проводять у БО “Легалайф-Україна”, лише 15% дівчат, які потерпають від нього, звертаються до поліції за допомогою. Проте лише мала частина тих сміливиць отримує справжню допомогу від правоохоронців. Інколи ж за свою заяву доводиться поплатитися сімейним життям або власними дітьми.

Регіональна представниця БО "Легалайф-Україна" в Черкаській області Марина Шатіло каже, що секс-працівниці дуже часто страждають від насильства, бо професія ніким та нічим не захищена. Вони не можуть звернутися за допомогою в поліцію, адже знають, що покарання першочергово отримають самі секс-працівниці, а не їх кривдники.

- Наприклад, телефонує мені дівчина і розповідає, що її пограбували. Я запропонувала їй звернутися в поліцію, дуже довго довелося вмовляти. А коли ми таки пішли у відділок, вони знайшли цю дівчину в базі даних і почали говорити, що вона сама винна, бо вибрала таку професію, - розповідає черкащанка.

За словами Марини, секс-працівниці в основному страждають від фізичного насильства та емоційного, оскільки ця робота в Україні вважається аморальною, неправильною та брудною. 

- У таких дівчат і так високий рівень самостигми, а їх ще більше принижують. Дуже часто дівчат грабують, можуть згвалтувати. Я говорю не про клієнтів, адже це - адекватні чоловіки, які ніколи не образять секс-працівницю. Але є такі чоловіки, які приходять на зустріч саме з ціллю пограбувати чи познущатися з дівчини, - додає Марина Шатіло.

Також вона розповідає, що єдиний спосіб убезпечити секс-працівниць від агресії - це зміна українського законодавства та декриміналізація секс-праці

Праця поза законом: чому секс-працівниці не звертаються за допомогою до поліції

фото тематичне

17 грудня заведено говорити про агресивних “клієнтів” та їх насильницькі дії. Проте дівчата, які тривалий час працювали у секс-індустрії, запевняють: інколи ті, хто повинен був їх захищати, поводили себе ще гірше - і з часом Закон почав працювати проти них. 

Колишня секс-працівниця та директорка БО “Легалайф-Україна” Наталія Ісаєва розповідає, що в усі часи проблеми з правоохоронними органами стояли гостро. Дівчат інколи намагалися зловити, видаючи себе за клієнтів - і тоді або знущалися з них, або змушувати платити за “кришування”. Проте інколи секс-працівниці страждали й від “зачистки” вулиць. 

Наталія Ісаєва

- Перед фіналом Ліги чемпіонів у Києві на всіх трасах поліція нападала на секс-працівниць. Їх обливали зеленкою, обрізали волосся - брали й насильно вистригали його прямо на вулиці. Бувало, що погрожували облити кислотою. Одна із дівчат тоді звернулася на 102, але патрульні, які приїхали, спілкувалися з нападниками. А до потерпілих навіть не підійшли, - пригадує Наталія Ісаєва.

У розмові з журналістами “Про все” Наталія Ісаєва пригадує, що колись сама натрапила на поліцейського “живця”, але вчасно зупинилася і не взяла з нього гроші. 

- Я пам’ятаю, що приїхала на виклик до клієнта, ми були у квартирі. І він мені здався якимось підозрілим, щось насторожувало в його поведінці. Тому після роботи я не взяла з нього грошей - а це була єдине можливість мене притягнути до відповідальності за надання комерційного сексу.. А потім дізналася, що не помилилася - це справді був поліцейський, який повинен був мене спіймати “на гарячому” - коли я назвала б суму, яку він повинен заплатити за послуги, - каже жінка.

“Дівчат провокують, щоб посадити за кримінальною статтею”

фото тематичне

Колишня секс-працівниця Аліна Сарнацька розповідає, що в багатьох випадках правоохоронці не допомагають дівчатам, які надають послуги комерційного сексу, а інколи навіть забирають дітей.

- Був випадок, що жінка звернулася до поліції через те, що її чоловік дуже її бив. У неї були синці, подряпини - тобто це навіть було видно. І у відділок вона прийшла зі своїми дітьми. А пішла назад без них - бо в жінки забрали дітей через те, що вона працює в цій сфері й не може, нібито, виховувати їх, - розповідає дівчина.

Водночас правоохоронці, за її словами, не гребують наживатися на дівчатах - і тому беруть з них плату за те, щоб їх “не чіпати”. 

- Коли я працювала у Києві, то лишала тисячу баксів під каменем у визначеному місці. Потім до нього підходив поліцейський і забирав гроші, щоб зі мною не контактувати - так для них безпечніше. Це була плата за роботу протягом дня на одній точці, на проспекті Перемоги, - пояснює Аліна. - Але взагалі з дівчатами поліція не сильно хоче контактувати й брати гроші від невідомо кого. Тому частіше співпрацюють зі “старшими” - головними, які відповідають за кількох дівчат. І цим же вони й укрупнюють борделі.

Водночас дівчат, які надають сексуальні послуги за гроші, намагаються “підім’яти” - за словами Аліни, їм або погрожують, або чинять фізичне насильство. 

- Оскільки штраф за адміністративне порушення для секс-робітниць невеликий - 109 гривень - то більш страшний запис у базу. Тому що до неї багато хто має доступ через корупцію, і тоді влаштуватися на якусь іншу роботу дуже важко. Ще дівчат намагаються посадити за кримінальне правопорушення - за статтю про сутенерство. І на це спеціально провокують - наприклад, просять приїхати “з подружкою”, - згадує Аліна Сарнацька.

“За нескладання протоколу секс-працівниці безкоштовно надають свої послуги або платять”, - нардеп

фото тематичне

Народний депутат України Григорій Мамка в інтерв’ю “Юридичній газеті” розповів, що в Україні проституція є протиправною дією (за ст. 302 КК України та ст. 181-1 КУпАП), але при цьому широко розповсюджена робота.

"Ринок інтимних послуг в Україні розквітає, а затримання поліцією має демонстративний характер. Боротися з проституцією в Україні покликана окрема поліцейська структура – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Згідно з їхніми даними, повій в Україні не так вже й багато. Наприклад, є офіційні цифри щодо правопорушень за ст. 181-1 КУпАП «Заняття проституцією» за 2020 рік, де за 5 місяців в Одеській області склали всього 76 протоколів, у Херсонській області – 59, на Дніпровщині – 39, у Вінницькій області – 31, а в Києві – лише 30 затримань за майже пів року. Цифри виглядають смішними. Бо не секрет, що правоохоронці на практиці самі вирішують питання щодо попередження чи складання протоколу, тому зазвичай, питання закривають в інший спосіб: для уникнення протоколу секс-працівниці надають їм послуги безкоштовно або платять грошима.

Згідно з неофіційними даними, лише в Києві працюють близько 30 тис. працівниць комерційного сексу, а більш-менш точну статистику ніхто вам не надасть. В Україні відсутня статистика щодо кількості осіб, які надають сексуальні послуги. Держстат не надасть таких даних саме через те, що ця робота є різновидом нелегальної економічної діяльності. Оціночна кількість працівників цієї індустрії в Україні складає близько 80 тис. осіб (як чоловіків, так і жінок). Кошти, які обертаються в цьому бізнесі, рікою течуть в кишені тих, хто діє поза законом, а правоохоронці цей бізнес покривають".

Правила безпеки для секс-працівниць: інструкція

фото тематичне

Аліна Сарнацька розповідає, що спеціально для дівчат, які надають послуги комерційного сексу, розробили правила безпеки на роботі: 

  • Завжди довіряй своїм інстинктам. Якщо не впевнена в комусь - отже, для цього є причина;
  • Солідна зовнішність клієнта не гарантує того, що він безпечний та адекватний. Це ж стосується й постійних клієнтів;
  • Коли спілкуєшся з клієнтом, намагайся бути впевненою та наполегливою;
  • Дотримуйся своїх цін і правил. Попередь про них клієнта і розкажи, які послуги ти не надаватимеш;
  • Будь готова відмовитися від клієнта, якщо він “збиває” ціну;
  • За можливості носи з собою мобільний телефон. Краще запрограмувати його на екстрений виклик (коли натискаєш на одну кнопку). Програмувати краще на номер поліції або надійної подруги;
  • Купи дитячий смарт-годинник із тривожною кнопкою й натискай її, якщо опиняєшся в небезпеці. При натисненні починає записуватися звук, а довіреній людині надходить твоє місцерозташування;
  • Ніколи не давай клієнту стати на шляху до виходу. Май запасний план евакуації;
  • Не працюй з клієнтами, які перебувають “під чимось” (алкоголем чи наркотиками). Слідкуй за настроєм клієнта, особливо коли він швидко змінюється;
  • Контролюй, чи нічого не підливають у твій напій. Якщо помітила щось підозріле - не пий його.

Підготувала Аліна Євич

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Бабіща :

Порада секс-працівницям, щоб ніхто не скривдив. Йди мити поли, потаскуха! Мало тебе твоя мама шмагала! Мабуть з 13 років вже вертіла баньками, блимала на дядь замість вчити уроки!

Вгору