Дім розбрату: у Черкасах знову б’ються за приміщення Будинку природи

09 грудня 2015, 16:16
12233262_1055295164492039_1754518169_n

Фото "Про все".

У Черкасах знову розгортається конфлікт навколо частини Будинку природи, що на вулиці Фрунзе.

Олександр Роджа, який очолював черкаський осередок Українського товариства охорони природи, сьогодні заявив, що він знову поновлений як керівник і буде відстоювати приміщення.

1док

Фото "Про все".

2 док

Фото "Про все".

- Мене обрали керівником організації на конференції Черкаської обласної організації Українського товариства охорони природи. Це була планова конференція, яка проходила 10 жовтня. Тобто я законний керівник, - розповідає в коментарі "Про все" Олександр Роджа і додає, що торік від керівництва його відсторонили незаконно шляхом підробки документів. - З цього приводу відкрито кримінальне провадження. А Олександр Солієнко навіть не є членом організації.

Олександр Роджа називає призначення Олександра Солієнка "тихою заміною керівника", яке відбулося за сприяння київських чиновників.

- Це самоправство. Солієнко захопив приміщення і заключив договори оренди з фізособами. Почалося перепланування і розруха, - розповідає Олександр Роджа та додає, що за його керівництва розпочалося зовнішнє утеплення приміщення, яке здійснювалось за рахунок інвестицій і коштів орендодавців. І саме це, на його думку, спонукало Олександра Солієнка, побачивши у цьому зиск, вчинити захоплення майна.

Зараз, за словами Олександра Роджі, потрібно робити інвентаризацію майна і оформлювати акт збитків. Також Олександр Роджа запевняє, що за час його керування Будинок природи не мав жодних боргів, а з появою незаконного, за його словами, директора, борг за світло складає 12 тисяч гривень. Заборгованість, каже він, виникла ще з грудня 2014 року.

За словами адвоката Бориса Щербатюка, який захищає інтереси Олександра Роджі, Олександр Солієнко не надав жодних документів, які б підтверджували законність його на посаді директора Будинку природи.

- Відносно Олександра Солієнка відкрито кримінальне провадження від 9.04.2015 за фактом використання завідомо підроблених документів. Нині по цій справі триває розслідування, - говорить Борис Щербатюк.

У свою чергу, заступник голови Черкаської обласної організації Українського товариства охорони природи  Олександр Солієнко у коментарі „Про все” наголосив, що Олександр Роджа не є керівником організації, а сама будівля належить Всеукраїнському товариству охорони природи, а не черкаському осередку. Проти ж самого Олександра Роджі відкрито кримінальну справу по факту самоуправних дій та фальсифікації документів.

За словами Олександра Солієнка, торік Олександр Роджа був відсторонений від керівництва осередку і тоді ж було обрано нового керівника.

Нині ж, розповідає Олександр Солієнко, Олександр Роджа самовільно зареєстрував себе керівником Черкаської обласної організації українського товариства охорони природи, чим грубо порушив статут організації та закон про громадські об'єднання.

- Було порушено процедуру обрання керівника. У нього немає наказу вищестоящого керівного органу про його  призначення.  Тому фактично він не є керівником організації, а управління юстиції, реєструючи його, грубо порушило закон, - наголошує Олександр Солієнко. – Роджа взагалі не мав права звертатись до державного реєстратора, тому що він не уповноважений діяти від імені організації. Він не є керівником організації, обраним в легітимний спосіб. Державний реєстратор також безпідставно, всупереч Закону України «Про громадські об’єднання», внесла запис про заміну керівника організації на Роджу. При цьому вона діяла всупереч Статуту організації, де в статті 18 вказано: «кандидатури для обрання керівників місцевих організацій узгоджуються із президією Всеукраїнської ради Українського товариства охорони природи та затверджуються наказом вищестоящої організації». Роджа такого наказу державному реєстратору не надав. Так само Роджа звернувся не за містом знаходження реєстраційної справи Черкаської обласної організації, чим і він і реєстратор теж грубо порушили закон. Тобто, державний реєстратор безпідставно, всупереч діючому законодавству і статуту організації змінила керівника організації.

За словами Олександра Солієнка, президія Всеукраїнської ради товариства вже направила позов до суду з приводу появи нового керівника у Черкасах.

Олександр Солієнко також вже написав заяву до міліції та збирається відстоювати свої права в суді.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору