Десятирічний хлопчик із Черкас потребує термінової трансплантації кісткового мозку

08 жовтня 2019, 20:00

У Черкасах рідні десятирічного Сашка Новодрана борються за його життя. Уже двічі хлопчик перемагав страшну хворобу - лімфобласний лейкоз, але двічі траплявся рецидив, - ідеться в сюжеті "Подробиць".

Тоді в Сашка виявили метастази й лікарі призначили термінову трансплантацію кісткового мозку за кордоном. Гроші на саму операцію нещодавно виділила держава, але лікування потребує й чималих додаткових витрат. Тож батьки просять допомоги всіх небайдужих. 

Свої дні перебування в лікарні Сашко відміряє кількістю встановлених крапельниць. За останні півроку він пройшов уже три блоки хіміотерапії. І за весь цей час лише раз виходив зі стін дитячого онкоцентру, коли їздив на кілька днів додому перепочити.

"А про що ти мрієш зараз? - Дома буть? - А чому? - Щоб на гойдалці гойдатись", - говорить Олександр Новодран, пацієнт Черкаського онкодиспансеру.

У лікарні Сашко малює та в'яже браслет, щоб хоч якось відволіктися від сумних думок. Двічі він перемагав лейкоз і двічі хвороба поверталася останнього разу це були метастази у черевній порожнині. Їх у хлопчика виявили наприкінці весни. Та біда в Сашкову родину прийшла не сама влітку помер батько хлопчика. Його серце не витримало хвороби сина. Малий і досі не може повірити, що тата немає. Він сниться йому щоночі.

"Папа кожен день приходить - це дуже важко. Кажу, тебе папа охороняє, а він каже, що він просить щоб ти тільки не плакала, а як же тут можна не плакать".

Щоб урятувати Сашка й перемогти недугу, лікарі радять терміново провести пересадження кісткового мозку. Без цього шансів у хлопчика вкрай мало, а таких операцій в Україні поки що не роблять.

"Небезпечно тим, що це є лейкоз і він знайшов собі вихід - іде ураження лімфовузлів черевної порожнини і це досить серйозно. Дитина потребує спеціального лікування і єдиним шансом на життя є трансплантація кісткового мозку", - говорить Анна Самохвал, дитячий лікар-онколог.

Втративши єдиного годувальника сім'ї, мама Сашка в розпачі збирає гроші, щоб урятувати сина. Нещодавно МОЗ виділив Сашкові кошти на операцію в Туреччині. Тамтешня клініка погодилася прийняти хлопчика.

"Нам потрібний донор і за кордоном. Знайшли нам донора. Але кошти нам держава виділила лише на пересадку саму, а до пересадки і після пересадки. Так як дитина не може увійти в ремісію і це довго затягує час, а ждать не можна вже", - говорить Олена Новодран, мама Сашка.

На підготовку до операції та подальшу реабілітацію потрібно щонайменше 200 тисяч гривень. У турецькій клініці Сашко має з'явитися вже цього тижня, проте у виснаженої боротьбою родини - грошей немає навіть на переліт.

Допомогти Сашкові можете і ви. Усі необхідні реквізити:

Картка ПриватБанку: 5167 9856 6089 8404
Новодран Олена Миколаївна, мама хлопчика
Номер телефону мами: +38 (097) 233 85 74

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору